Çin'de telefon satışları için bugün yeni rapor yayınlandı

Çin'de telefon satışları için bugün yeni rapor yayınlandı

Çin pazarında hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. Huawei ve Xiaomi’nin dünyaya açılmasının ardından başlayan bu hareketlilikte sürpriz gelişmeler yaşandı. Huawei ve Xiaomi arasında süren yarışa farklı firmalar da dahil olmayı başardı.

IDC China tarafından açıklanan raporlara göre; 2019’un 3. çeyreğinde Huawei, Çin pazarının yüzde 41.5’ine hakimlik kurmuş durumda. Listenin ikinci sırasında gözler Xiaomi’yi aramıştı. Ancak sürpriz bir sıçrama gerçekleştiren vivo, yüzde 18.1’lik sevkiyat ile listenin ikinci sırasındaki yerini aldı.


Listenin üçüncü sırasında 16.5 ile Oppo yer alırken, Xiaomi 3. çeyrekte yüzde 9.7’lük pay ile listenin dördüncü sırasına geriledi. Listenin 5. sırasında ise yüzde 8.1 ile Apple yer alıyor.
Geçtiğimiz yılın aynı döneminde de Huawei ile vivo arasındaki yarış sürüyordu. Xiaomi maalesef ki bu yarışa 2019’da da ortak olamadı ve Oppo’nun gerisinde kaldı. Xiaomi’nin anavatanında kan kaybetmesinin sebebi olarak, firmanın üst segmente yönelmesi gösteriliyor.


Çinli kullanıcılar orta segmente odaklandığı için bu yarış Huawei ile vivo arasında devam edecek gibi görünüyor. Bakalım Apple ve Xiaomi cephesinden sadece Çin’e özel orta segment telefonlar gelecek mi? 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS