Çinli üretici akıllı bileklikleriyle Apple'ı bile geride bıraktı

Çinli üretici akıllı bileklikleriyle Apple'ı bile geride bıraktı

Agresif fiyat politikası sayesinde global pazarda önemli bir paya erişen Xiaomi, akıllı telefon sektörünün ardından, giyilebilir teknoloji sektörünü de domine etmeye başladı.

Teknoloji sektörünü az çok takip edenlerin de bildiği üzere Çinli üretici akıllı telefonlar başta olmak üzere pek çok kategoride üretim gerçekleştiriyor. Bu kategoriler arasında dizüstü bilgisayarlar, akıllı bileklikler, akıllı televizyonlar, akıllı hoparlörler gibi pek çok ürün yer alıyor.


Xiaomi, genel olarak ülkemizde akıllı telefonlarıyla biliniyor. Fakat son dönemde Çinli üretici tarafından geliştirilen bileklikler de hayli popüler olmuş durumda.
Apple, Samsung, Huawei gibi markalar akıllı saat modeller için absürt fiyatlar talep ederken, Xiaomi’nin ürettiği bileklikler 150 – 200 TL bandında makul fiyatlardan satılıyor. Bu politika Çinli üreticiyi global pazarda zirveye taşımış durumda.


Canalys tarafından açıklanan son rapora göre 2019’un 3. çeyreğinde giyilebilir teknoloji sektörünü Xiaomi’nin domine ettiğini görüyoruz. Çinli üretici sektördeki payını yüzde 27’ye çıkartarak en yakın rakibi Apple’ı bile neredeyse ikiye katlamış durumda.


Apple’ın sektördeki payı yüzde 15 seviyelerindeyken, Huawei ise yüzde 13’te kalmış durumda. Fitbit yüzde 8’lik pay ile 4. sırada yer alırken Samsung da yüzde 6’lık pay ile ilk 5 içerisinde kendisine yer bulmuş durumda. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS