Crystal Dynamics, Marvel Avengers için çabalarını yavaşlatıyor

Crystal Dynamics, Marvel Avengers için çabalarını yavaşlatıyor

Crystal Dynamics, Marvel Avengers için çabalarını yavaşlatıyor

Projenin yakında sona ereceğine dair bir raporun ardından stüdyo, Cuma günü bir blog yazısı yayınladı ve 30 Eylül’den sonra projeyi desteklemeyi bırakmayı planladığını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Crystal Dynamics, son bir yama yayınlayacak ve 31 Mart’ta Marvel’s Avengers oyun içi kozmetik mağazasını kapatacak. Aynı gün oyuncular, kalan Kredi bakiyelerinin oyun içi kaynaklara dönüştürüldüğünü görecekler.

Resmi destek 30 Eylül’de sona erdikten sonra oyuncular Marvel’s Avengers’ı Xbox Live ve PS Plus üzerinden kendi başlarına ve arkadaşlarıyla oynamaya devam edebilirler. Geliştirici, “Oyunun işleyişinde yaptığımız değişiklikler, mümkün olduğunca uzun bir ömür sağlayacaktır” dedi. “Ancak 30 Eylül 2023’ten sonra, öngörülemeyen koşullar nedeniyle ortaya çıkan sorunları çözebileceğimizi garanti edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Marvel’s Avengers’ın etkili sonu hayranlar için sürpriz olmayacak. Kasım 2020’de, oyunun satışa çıkmasından iki ay sonra, yayıncı Square Enix, oyunu yapma maliyetini karşılayamadığını söyledi. O andan itibaren şirket, projeye daha fazla para yatırım yapma konusunda isteksiz görünüyordu.

Geçen Mayıs ayında Square, Crystal Dynamics’i Embracer Group’a sattı. Aralık ayında stüdyo, Amazon ile yeni bir Tomb Raider sürümü üzerinde çalıştığını duyurdu. Tüm bunlar, Marvel’s Avengers’ı kapatma kararında etkili olmuş gibi görünüyor. Projenin devamında neler olacak bekleyip göreceğiz.