Son Dakika

Cyberpunk 2077 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

A A

21.09.2020 - 12:10 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

CD Projekt RED tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 ana hikaye olarak The Witcher 3’ten kısa olacak. İşte detaylar.

Cyberpunk 2077 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

2015 yılında raflardaki yerini alan The Witcher 3 Wild Hunt hem hikayesi, hem de dinamikleriyle oyun sektörüne damga vurmayı başarmıştı. Pek çok organizasyon tarafından o dönemin en başarılı RPG oyunu seçilen The Witcher 3 Wild Hunt, yapımcısı CD Projekt RED’ten olan beklentileri de arttırdı.

Öyle ki CD Projekt RED tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077’in efsane bir oyun olarak görünmesine neden oldu. Hem de daha çıkmadan. Burada oyun severler için fark eden bir durum söz konusu değil. Lakin yapımcı stüdyonun muazzam bir baskı altında olduğu su götürmez bir gerçek.

Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa CD Projekt RED’in yeni oyunu 19 Kasım’da raflardaki yerini almış olacak. Geçtiğimiz günlerde oyunun PC için sistem gereksinimleri yayınlanmış ve genel itibariyle ortalama bir PC’nin bile oynatabileceği bir oyun olduğu ortaya çıkmıştı.

Şimdi de oyunun hikayesi ve oynanış süresi ile ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan baş görev tasarımcısı Patrick K. Mills, Cyberpunk 2077’nin The Witcher 3’ten daha kısa olduğunu belirtti. Elbette burada bahsedilen kısalık durumu oyunun senaryo modu için geçerli. Yoksa yan görevleri yerine getirdiğinizde yine sizleri oldukça uzun bir macera bekliyor olacak.