Cyberpunk 2077 için merakla beklenen yama sonunda yayınlandı

Cyberpunk 2077 için merakla beklenen yama sonunda yayınlandı

Cyberpunk 2077 için merakla beklenen yama sonunda yayınlandı

CD Projekt RED imzası taşıyan Cyberpunk 2077 yılın oyunu olacakken, yılın en büyük hayal kırıklığı yaşatan yapımı olmuştu. Oyun çıktığından beri belki onlarca yama yayınlandı. Fakat yayınlanan yamaların hiç biri çare olmadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu yamalar çare olmayınca gözler CD Projekt RED tarafından çıkarılacak 1.23 yamasına çevrilmişti. Bu devasa yama sonunda yayınlandı.

1.23 güncellemesi animasyonlar, kullanıcı arayüzü, sahne, fizik ve oyun sistemlerinde çok sayıda kilitlenme düzeltmesini içeriyor. Ayrıca çeşitli sistemlerde bellek optimizasyonları ve bellek yönetimi iyileştirmelerini de içeriyor.
Peki bu yama oyuna tam anlamıyla ilaç olabiliyor mu? Tabi ki hayır. Yani temele baktığımızda yine oyunun tamamen sorunsuz bir hale geldiğini söyleyemeyiz.

Elbette bazı hatalar düzeltildi. Fakat hataların tamamı giderilebilmiş değil. Özellikle de oyunu konsolda oynuyorsanız. Güncelleme sonrasında da çeşitli donmalar kasmalar göze çarpıyor. Ayrıca zaman zaman saçma bir şekilde oyundan atmalarla da karşılaşabiliyorsunuz.

Yamayı uyguladıktan sonra buglar ya da oyun içerisindeki anlamsız donmalar son bulmuyor. Örneğin bir görev esnasında karşınızdaki yapay zeka donup kalabiliyor. Kapısı açması gerekirken anlamsız bir şekilde yüzünüze bakıp duruyor.
Bu tarz hatalar ne zaman tam olarak düzeltilir bilemiyoruz. Fakat Cyberpunk 2077 gerçekten de çok sorunlu bir oyun.