Son Dakika

Daha satışa sunulmadan parçalarına ayrıldı 

Daha satışa sunulmadan parçalarına ayrıldı 

Daha satışa sunulmadan parçalarına ayrıldı 

PlayStation 5’in yepyeni özellikler ile gelen kontrolcüsü DualSense, daha PS5 satışa sunulmadan parçalarına ayrıldı. Bakalım için ne varmış?

Sony, Kasım ayının 3. haftasında yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i resmi olarak satışa sunacak. DualShock serisini sonlandıran Sony, bu yıl karşımıza DualSense ile çıkacak. Haptic bildirimleri ve farklı tasarımı ile oyunlarda devrim yaratacağı söylenen bu kontrolcü, daha konsol satışa sunulmadan parçalarına ayrıldı.

Bu nesilde beyaz ve siyah renklerini harmanlayan Sony, kontrolcü tarafında da ikili renk kullanmayı tercih etmişti. PS5’in kontrolcüsüne yakından bakacak olursak; siyah bölüm ile beyaz bölümün ayrı ayrı parçalardan oluştuğu açıkça görünüyor. Titreşim motorlarını hem kontrolcünün tutma yerlerine hem de trigger bölümlerine koyan Sony, haptic bildirim sayesinde elinizi tatlı tatlı titretecek.

Ergonomi açısından ele oldukça oturacak gibi görününen bu kontrolcüde USB-C bağlantısı yer alacak. Türkiye’de 900 TL civarında satılacak olan bu kontrolcünün şarjı da DualShock 4’e göre fazla gidecek.

Oyunlarda tetik tuşlarını silah tutaklılık yaptığında kitleyecek olan oyun geliştiricileri, oyun deneyimini arşa çıkaracak gibi görünüyor. Bakalım söylendiği gibi bu özellikler geliştiriciler tarafından kullanılacak mı yoksa DualShock 4’teki TouchBar gibi bu özellikler yalan mı olacak?