Daydream 2017 belli başlı ülkelerde satışta

Daydream 2017 belli başlı ülkelerde satışta

Daydream 2017 belli başlı ülkelerde satışta

enel itibari ile Google’ın Avrupa pazarını daima ikinci planda tuttuğunu göz önüne alırsak, yeni Daydream gözlüğünün beklenenden önce eski kıtaya ulaştığını söyleyebiliriz. Google Daydream’in yeni modeli Amerika’da ise geçtiğimiz hafta raflardaki yerini almıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Elbette Google, yeni VR gözlüğünü tüm Avrupa’da satışa sunmadı. Malum, yazılım ve teknoloji dünyasının dev ismi pazarlama konusunda biraz ağır davranmayı huy edinmiş durumda. Misalen geçtiğimiz sene satışa sunulan Pixel ve Pixel XL’yi hiç görmeyen onlarca ülkem mevcut.

O yüzden yeni Daydream gözlüğünün belli başlı ülkelerde satışa sunulmuş olması da bizleri pek şaşırtmadı. Google tarafından yapılan açıklamada Daydream 2017 VR gözlüğünün Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’de satışa sunulacağı belirtildi. Cihaz için belirlenen etiket fiyatı ise 109 euro. Hatırlanacağı üzere geçen hafta Amerika’da satışa sunulan gözlük için 99 dolar talep edilmişti.

Bu arada Daydream 2017’nin yukarıda saydığımız Avrupa ülkeleri haricinde Kanada, Avustralya, Porto Riko ve ABD’de de satışta olduğunu hatırlatalım. Google’ın yeni nesil akıllı telefon destekli VR gözlüğünün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Ülkemizde satışa sunulsa bile bu gözlüğün 800 – 900 TL’den satılacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Keza Avrupa’da 60 euro olan yeni 3310 bile ülkemizde 500 – 600 TL’den satılmakta. Onun neredeyse 2 katı fiyata sahip olan VR için belirlenecek olan fiyatı varın siz düşünün.