Son Dakika

Dell LLC’ye ait yaklaşık 11 milyon dolara el konuldu

A A

13.05.2022 - 10:22 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

BT sistemleri entegratörü Talmer, Amerikan bilgisayar devi daha önce kararlaştırıldığı üzere VMware için teknik destek hizmetleri sağlamayı durdurduğu için geçen ayın başlarında Dell’e dava açmıştı.

Dell LLC’ye ait yaklaşık 11 milyon dolara el konuldu

Bilindiği üzere Dell, VMware’in Rusya’daki temsilcisi ve 1 Mart 2022’ye kadar bu servislerin satışını üstleniyordu. Moskova merkezli firmanın bu servisler için Dell’e ön ödeme yaptığı, ancak bu servislerin hiç karşılanmaması sebebiyle servis şartlarının ihlal edildiği anlaşılıyor.

Batı dünyasının Rusya‘ya uyguladığı yaptırımlar ve kamuoyunun algısı, Dell ve VMware gibi şirketlerin Rusya’daki faaliyetlerini kısıtlamaya zorladı.

Mahkeme, “Aynı zamanda, Rusya Federasyonu’nda WMware tarafından hizmet sunumunun sona ermesine rağmen, davalı, yükümlülükleri yerine getirmek için alternatif bir yöntem hakkında herhangi bir işlem yapmadı ve avans ödemelerini Talmer LLC’ye iade etmedi” kararı açıkladı. Bu karar nedeniyle, Rus mahkemeleri, şu anda yaklaşık 10.900.000 dolar değerinde olan 778.526.223 rubleye yerel banka hesaplarından el koydu.

Karara bir ay içinde Dokuzuncu Tahkim Temyiz Mahkemesine itiraz edilebilir, ancak Dell bu hakkı kullanmayı planlayıp planlamadığı konusunda yorum yapmadı.

Bir Dell sözcüsü, konuyla ilgili daha geniş bilgi almak isteyen haber kaynaklarına, bekleyen dava hakkında yorum yapmadıklarını söyledi.