Son Dakika

Detaylarla ön plana çıkan telefon

A A

19.07.2021 - 11:06 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Ergonomisi ve kullanılabilirliği  gibi detaylarla ön plana çıkan Oppo A74 pek çok rakibine kıyasla daha ince ve daha hafif. Üstelik oldukça da güçlü.

Detaylarla ön plana çıkan telefon

Oppo A74, FHD+ çözünürlük sunan bir ekran ile geliyor. 409ppi piksel yoğunluğu ve maksimum olarak 800nit parlaklık değeri sunan bu ürün hem iç mekân, hem de dış mekân kullanımlarında tatmin edici detaylar sunabiliyor.

Ürünün ekranı, bir şeyler okumak, izlemek ve oynamak için ideal performans sunuyor. Tabii dokunuşlara da çok hızlı cevaplar verebildiğini ekleyelim. Ekrandaki parmak izi okuyucu sensör de, güvenli kullanım için hızlı ve net çözümler sunabiliyor.

Qualcomm Snapdragon 662  

Oppo A74, Snapdragon 662 çipsetine sahip. Bunun yanında 4GB LPDDR4X SD RAM ve 128GB dahili depolama gibi teknik detaylar mevcut. İsterseniz microSD kart ile mevcut hafıza miktarına ek de yapabilirsiniz.

Telefon, Android 11 işletim sistemiyle geliyor ve kolay bir kullanım sunuyor. Ekranlar arası geçişler, uygulama çalıştırma performansları genel olarak başarılı. Google Play Store’da yer alan pek çok oyunu da sorunsuz bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz.

Yapay zekâ destekli üçlü kamera 

Oppo A74’ün arka tarafında 48+2+2MP’den oluşan üçlü kamera dizilimi mevcut. 48MP değerdeki ana kamera, fotoğraf ve videolar için tatmin edici sonuçlar sunabiliyor.

1080p 30FPS değerde videolar çekebilir, hızlı ve ağır video çekim seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca, video çekerken sarsıntıların önüne geçilmesi adına elektronik görüntü sabitleme sisteminin de bulunduğunu belirtelim.

2MP mono ve 2MP makro kamera da bokeh efektli görseller ve 4cm mesafeden çekeceğiniz makro çekimler için yardımınıza koşuyor.
Ön tarafa baktığımızda, telefonumuzun 16MP selfie kamerası olduğunu görüyoruz. Güzellik modu, bokeh efekti gibi pek çok detay bulunuyor. Güzel selfie fotoğraflar çekebilir ve internet üzerinden görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle iyi ışıklı ortamlarda güzel performans sunduğunu belirtelim.

5000mAh pil

Telefon, 5000mAh değerde pille geliyor. 33w hızlı şarj teknolojisine destek veren bu pil, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarmanıza yardımcı oluyor. Normal kullanımda ise tek şarj ile 2 günü rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
Ayrıca, telefonumuzda Wi-Fi AC, NFC ve Bluetooth 5.0 gibi kablosuz bağlantı teknolojilerinin de olduğunu belirtelim.