Devil May Cry 5 iyi bir başlangıç yaptı

Devil May Cry 5 iyi bir başlangıç yaptı

Kısa süre önce Resident Evil 2’yi satışa sunan Capcom, oyun severlerin takdirini kazanmıştı. Genel anlamda seriyi köklerine döndürmeyi başaran oyun devi, bunun karşılığını satış rakamları bazında almıştı.

oyun sektörünün köklü isimlerinden biri olan Capcom, son dönemde satışa sunduğu yapımlarla oyun severlerin yüzünü güldürüyor. Zira Devil May Cry da oyuncuların beklentilerini karşılamış durumda.

İlk iki haftasında 3 milyondan fazla satmayı başaran Resident Evil 2, maddi anlamda Capcom’un yüzünü güldürmeyi başardı. Hali hazırda Monster Hunter World ile de sağlam bir gelir kapısına sahip olan stüdyo, Devil May Cry 5’le de beklentilerin ötesinde bir performansa imza attı.

Devil May Cry 5 için yayınlanan incelemelerin genel anlamda olumlu olması, satış rakamlarına da yansıdı. Henüz oyunun satış rakamlarına ilişkin bir detay paylaşılmamış olsa da Devil May Cry 5’in Steam’de en iyi başlangıç yapan ikinci Capcom oyunu olduğu belirtilmişti. Bilindiği üzere bu alandaki birincilik Monster Hunter World’ün elinde.

Kısaca özetlemek gerekirse, Capcom son dönemde satışa sunduğu oyunlarla eski görkemli günlerine dönmenin ilk sinyallerini veriyor diyebiliriz. 2017’de Resident Evil 7 ile başlayan süreç, Monster Hunter World, Resident Evil 2 ve Devil May Cry 5 ile devam etti. Eğer Japonya merkezli şirket bu çizgisini devam ettirirse, satış rakamları bazında da beklentilerin ötesine geçmeyi alışkanlık haline getirebilir.

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS