Diesel yeni akıllı saatini duyurdu

Diesel yeni akıllı saatini duyurdu

Saat dünyasının önemli isimlerinden biri olan Diesel, yeni akıllı saatini duyurdu. İşte Diesel On ismi ile duyurulan akıllı saat hakkındaki ilk detaylar.

Bu hafta İsviçre’de gerçekleşen BaselWorld’de bir çok yeni saat modeli görücüye çıktı. Hugo Boss ve Tommy Hilfiger gibi ünlü markalar daha önce yaptıkları açıklamalarda yeni saat modellerini bu fuarda görücüye çıkaracaklarından zaten bahsetmişlerdi. Fakat asıl sürpriz Diesel’den geldi. Ünlü İtalyan firması, BaselWorld’de Diesel On isimli yeni akıllı saat modelini tanıttı.


Android Wear 2.0 ile gelen Diesel On’un özelliklerine ilişkin detaylı bir açıklama ise yapılmadı. Bu saat hakkında şu an için bilinen tek şey, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon Wear 2100 yonga setini kullanıyor olması. Tabi ki bir de saatle ilgili yukarıdaki görselin paylaşılmış olması.


Diesel ismini duyunca bu saatin ütopik bir fiyatla satışa sunulduğunu düşünebilirsiniz. Fakat işin aslı pek de öyle değil. Akıllı saat pazarındaki payını arttırmak isteyen İtalyan firma, şu aralar agresif bir fiyat politikası üzerine yoğunlaşmış durumda. Zira bu saat için BaselWorld’de duyurulan etiket fiyatı yalnızca 325 dolar. Yani bu saatin ülkemizde de 1500 TL’nin altında bir fiyattan satılması pek de sürpriz olmayacaktır.


Öte yandan Tommy Hilfiger tarafından duyurulan TH24 isimli modelin fiyatı da 299 dolar olarak lanse edildi. Öyle görünüyor ki akıllı saat pazarındaki bu rekabet en çok kullanıcıların işine yarayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS