Disksiz Xbox One geliyor

Disksiz Xbox One geliyor

Xbox One S All Digital, önümüzdeki Mayıs ayı itibariyle raflardaki yerini almış olacak.

Bir süredir Microsoft’un disk sürücü olmayan bir Xbox One modeli üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk. Microsoft, disk sürücüsünü konsoldan çıkartarak hem maliyeti düşürmeyi, hem de Xbox Store kullanımını arttırmayı amaçlıyordu. 


Peki Xbox One S All Digital nasıl bir tasarıma sahip olacak. Malum, disk sürücüsünün olmaması, cihazın boyutunun bir tık daha küçülmesini sağlayabilirdi. Fakat Microsoft, disk sürücüsü olmayan Xbox One S modelinin tasarımını değiştirmedi.


Yani Xbox One S All Digital ile normal bir Xbox One S’in tasarımı birebir aynı diyebiliriz. Sadece disk sürücü yuvası tamamen ortadan kaldırılmış.


Disk sürücüsüz Xbox One satışa çıkıyor


Peki şimdi gelelim en önemli konuya. Disk sürücüsü olmayan yeni Xbox One S modeli, normaline oranla ne kadar daha ucuz olacak?


Microsoft 7 Mayıs’ta satışa sunmayı planladığı konsol için 229 euro’luk bir etiket fiyatı belirlemiş. Peki normal Xbox One S fiyatı ne kadardı? Onu da hemen belirtelim. Normal bir Xbox One S, Avrupa’da ortalama 299 euro’luk etiketle satılıyor. Yani arada 70 euro civarında bir fark mevcut. Bakalım Xbox One S All Digital Türkiye fiyatı kaç TL olarak belirlenecek?


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS