Disney+ rekabeti çok kızıştıracak gibi görünüyor

Disney+ rekabeti çok kızıştıracak gibi görünüyor

Netflix’e rakip olarak ortaya çıkan Disney+ için abonelik planları ortaya çıkmaya başlıyor.

Son açıklanan abonelik paketinde kullanıcılar 3 yıl boyunca ayda 5 dolara servise abone olabilecekler. Ancak bunun için 3 yıllık ödemeyi toptan yapmak gerekiyor. Bu da önden 170 dolarlık bir ödeme yapmak anlamına geliyor.


Ancak 170 dolar, doların pahalı olduğu ülkeler için yüksek bir ücret gibi görülese de ABD standartlarında İnternetten TV seyretmek isteyen kulllanıcılar için ağır bir rakam değil.


Öte yandan Disney Fan Club üyelerine fiyat daha da iniyor. Klüp üyeleri aylık 4 dolarlık ücretle servise üye olabilecekler. Bu ücretler aylık 9 ve 16 dolar isteyen Netflix’i çok zorlayacak rakamlar. Üstelik kullanıcıları 3 sene boyunca bağlacak olması da, Netflix’in abonelerini 3 yıl boyunca kaybetmesi anlamına gelebilir. Üstelik Netflix’in orijinal yapımları çoğu zaman kötü eleştiriler alırken Disney’in elinde Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin bulunması da büyük bir avantaj.


Şimdi Netflix’in de Kasım ayında yayına başlayacak Disney servisine karşı elindeki aboneleri kaybetmemek için önemli indirim kampanyalarını duyurması bekleniyor. Disney’in servisi henüz Türkiye’de yayına girmeyecek ama yaratacağı fiyat depremi ondan önce Türkiye’ye ulaşabilir ve Netflix ücretlerinde önemli bir indirim yaşanabilir.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS