Apple TV’ye VLC Player desteği

Apple TV’ye VLC Player desteği

tvOS isimli bir işletim sistemiyle çalışacak olan Apple TV’ye önemli bir uygulama desteği geliyor. Masaüstü ve mobil platform yazılımlarıyla tanıdığımız VLC Player Apple TV’ye geliyor.

VLC Player geliştiricilerinden Jean-Baptiste Kempf’in blog sayfasında duyurulan gelişmeye göre, VLC Player, Apple TV için hazırlıklara başladı. VLC Player, Apple TV için sıradan bir medya oynatıcısı olmayacak.


VLC Player’ın desteklediği tüm video ve codec paketleri, Apple TV için kullanılabilecek. Ayrıca canlı video izleme konusunda da Apple TV, VLC Player’den destek alacak. Apple TV’nin destekleyeceği uygulama konusunda netleşmemiş soru işaretleri var. Dolayısıyla VLC Player’ın bu kadar erken kesinleşmesi, Apple ile VLC Player arasında bir anlaşma olup olmadığını akıllara getiriyor. VLC Player ile Apple TV’nin sahip olacağı tüm özellikler henüz belli olmadı ancak umduğumuz tabii ki 4K desteği. Yeni Apple TV tvOS işletim sistem ile birlikte 32 GB olanı 149 Dolar, 64 GB Apple TV ise 199 Dolardan Ekim ayının sonunda satışa çıkacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS