Yeni Snapdragon 652 nasıl olacak?

Yeni Snapdragon 652 nasıl olacak?

Hindistan kaynaklı bir habere göre mobil yonga üreticisi Qualcomm, popüler yongalarından birini yeniliyor. Ülkemizde satılan akıllı telefonlarda da kullanılan Snapdragon 652, ikinci nesli ile karşımıza çıkacak.

Zauba’nın ithalat-ihracat kayıtlarında ortaya çıkan bir bilgiye göre yeni Snapdragon 652, 2.0 GHz ve 1.4 GHz olmak üzere 4+4 toplamda 8 çekirdekten oluşacak. 621 MHz GPU’ya sahip olan yonga 1440 x 2560 piksel yani QHD çözünürlüğüe ve 8 GB DDR4 RAM’e destek verecek.Yeni yongadan 58 tanesi ABD’den Hindistan’a gönderilmiş görünüyor. Fiyat olarak ise 51 dolarlık bilgisi bulunuyor. MSM8976SG model koduyla gönderilen yonga, bu kod ile dikkat çekti. Çünkü şu an piyasada bulunan Snapdragon 652 yongası MSM8976 olarak adlandırılıyor. Sondaki “SG” uzantısının “second generation” yani “ikinci nesil” olduğu tahmin ediliyor.


Yeni yonganın hangi akıllı telefonlarda karşımıza çıkacağı henüz belli değil. Önümüzdeki haftalarda Qualcomm tarafından resmi bir açıklama bekleniyor. Zauba’da ortaya çıkan ekran görüntüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz. Detaylar şimdilik bunlarla sınırlı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS