Doom Eternal Nintendo Switch’te nasıl görünüyor

Doom Eternal Nintendo Switch’te nasıl görünüyor

İblisler Nintendo Switch’i ele geçirmeye geldi. Ancak Doomguy tüm iblisleri delik deşik etmeye hazır. Doom Eternal Switch’te kaos yaratıyor.

FPS türünün atası olan Doom, geçtiğimiz aylarda Doom Eternal ile bomba gibi bir geri dönüş yapmıştı. Oyun dünyasının aç olduğu FPS türüne hareketlilik kazandıran Doom Eternal’da her zaman olduğu gibi iblis öldürmeden iblis öldürmeye koşuyoruz. Ama bu sefer tek bir farkla. Oyun resmen yağ gibi akıyor 1 saniye bile size nefes aldırmıyor. Üzerinize akın akın gelen iblisleri haklarken kendinizden geçebilirsiniz. PC, PS4 ve Xbox One’dan sonra Eternal şimdi Nintendo Switch’e geldi.

Nintendo’nun hibrit konsolu Switch için güçsüz yakıştırması yapanlar olmuştu. Ancak Panic Button Games ve id Software öyle bir iş başarıyor ki Eternal resmen Switch’te yağ gibi akıyor. Hızı bol aksiyonda geliştirici firma grafiklerden de çok fazla feragat etmiyor diyebiliriz. Sanki oyunu PS4 veya Xbox One’dan Nintendo Switch’e uzaktan oynama ile oynuyormuşsunuz gibi bir deneyim sizleri bekliyor.
Switch’in sevilen gyro özelliğine bu oyun da destek veriyor. Bu sayede aim almak daha da kolaylaşıyor. Ancak oyun aşırı akıcı olduğu için gyro ile aim almak bazen zorlayabiliyor. Düşman üzerinize geliren Switch’i sürekli sağa sola oynatmak kol kaslarınız için iyi olabilir aslında.

İncelememizde oyunun konusuna girmeyeceğiz. Zaten oyunu bilen biliyor. Önemli olan Switch’te nasıl çalıştığı.

Nintendo Switch’e çıkan neredeyse tüm portları oynamış biri olarak söyleyebilirim ki Bethesda bu işi biliyor. Hem Skyrim hem de Doom’u da Switch’e getiren firma, üzerine daha fazla katarak bizlere pürüzsüz bir oyun sunmayı başarmış.

Doom’u daha önce PS4 Pro’da bitirmiş biri olarak, tekrardan Switch’te oynamaya başladım. Bu süreçte araya Cyberpunk 2077’nin girmesine rağmen, Doom Eternal baş ucu oyunum oldu diyebilirim. Ayrıca bu denli yüksek grafikler sunulurken, şarj konusunda da optimizasyonlar başarılı bir şekilde yapılmış. Öyle bataryayı su gibi içme durumu söz konusu değil. Cihaz ısınıyor mu? Evet biraz. Ancak bu ısı cihazı ve oyun deneyiminizi etkileyecek kadar değil.

Son dönemde Nintendo Switch’e çıkan Wii U portlarından sıkıldıysanız Doom Eternal’ın sizin için en iyi seçim olduğunu söyleyebiliriz. Dışarıda veya yatakta Doom’u tecrübe etmek gerçekten paha biçilemez bir olay.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS