Dünyaca ünlü markalarla baş edebilecek akıllı telefonlar

Kimi zaman Kickstarter, kimi zaman Indiegogo ve bazen de farklı platformlarda karşımıza çıkan start-up şirketler, akıllı telefonlar ile kullanıcıları etkilemeye çalışıyor. Bu galerimizde tamamı start-up şirketlerden çıkmış 5 akıllı telefonu sizler için bir araya getirdik.Start-up şirketlerden 5 benzersiz telefon!

Tamamı start-up şirketlerden olmak üzere son dönemin en farklı telefonları bu galerimizde.

NextBit Robin

Robin listemizin ilginç modellerden bir tanesi. Telefon, 32 GB depolama alanı ve 100 GB bulut depolama alanıyla birlikte geliyor. Firma, Robin’in içerisindeki Android sürümünü özelleştirmiş ve telefon sadece en sık kullandığınız dosyaları içerisinde tutuyor. Onun dışında kalan tüm dosyalar bulut alanında saklanıyor. Robin’in öne çıkan özelliği bu. Robin, eski Google çalışanları tarafından kurulmuş bir şirket. Robin ortalama bir Android cihazla hemen hemen aynı fiyata sahip. 399 Dolar.

Obi Worldphone

Obi ise Apple’ın eski CEO’su John Sculley tarafından kurulmuş. Marka, değişik tasarımlı Android telefonlar yapıyor. Tasarım yönüyle ön plana çıkmak isteyen markanın ürünlerinin arkasında “Designed by San Francisco” yazıyor. Burada Apple’dan bir esinlenme görebiliriz. Firmanın moodelleri uygun fiyatlı ve Lumia’ların tasarımlarına benziyor. Ubi Worldphone listemizin en ucuz markası. SF1 isimli modeli 199 Dolardan başlıyor.

Ubik Uno
Ubik Uno isimli telefon tıpkı OnePlus One ve OnePlus Two gibi amiral gemilerinin sunduğu özellikleri uygun fiyatlı olarak sunuyor. Telefonda kullanılan tüm parçalar, amiral gemisi modelleri aratmayacak cinsten. Günçlü bir işlemci, kaliteli bir ekran, Sony sensörlü kamera gibi detaylarla Ubik Uno galerimize konuk olmayı başarıyor. Ubik Uno’nun fiyatı 345 Dolar.
Turing Phone
Turing Phone birden fazla özelliği ile dikkat çekiyor. İlk olarak telefonun kasasının özel bir metaldan ve farklı kompozit malzemelerden üretildiği bilgisi verilmiş. Bunun yanı sıra ise telefon, siber saldırılar düşünülerek hazırlanmış ve bu konuda güvenilir hale getirilmiş. Şifreleme ve güvenlik konusuyla ön plana çıkan telefon, diğer modeller gibi uygun fiyatlı değil. 610 Dolar ile 999 Dolar arasında değişen bir etikete sahip ve Aralık ayında satışa çıkacak.
Fairphone 2
Fairphone 2, Google Project Ara çalışmasıyla paralel bir amaç taşıyor. Telefonunun modüler olma kaygısı var. Böylelikle hem bütçe dostu hem de çevreyi kirletmeyen akıllı telefonlar yapılmak istenmiş. 580 Dolara çıkması planlanan telefonun henüz geliştirilme aşamasında olduğunu söyleyelim. Videodan gördüğümüz kadarıyla henüz Google Project Ara kadar ilerleyebilmiş bir proje değil gibi duruyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS