Son Dakika

Dünyanın en güvenli telefonu mu?

A A

05.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Microsoft’un merakla beklenen Surface Phone daha da heyecan verici bir hal aldı. Çünkü şirkete yakın kaynaklara göre Microsoft, Surface Phone’u dünyanın en güvenli akıllı telefonu yapmak istiyor.

Dünyanın en güvenli telefonu mu?

Microsoft tüm çabalarına rağmen şu ana kadar akıllı telefon pazarında aradığı başarıyı bulamadı. Büyük umutlar bağlanan Windows 10 Mobile’ın çıkışı da bu durumu değiştirmedi. Ancak tüm bunlara rağmen Microsoft akıllı telefon işinden vazgeçmiyor. Şirket Windows 10 Mobile’e ve PC’lerle telefonları bağlı hale getirecek yeni özelliklere büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Ancak Microsoft’un akıllı telefon pazarında başarılı olmak için başka stratejiler de denemeye hazırlanıyor. Windows 10 Mobile’i daha cazip hale getirmek için başvurulacak bu stratejilerden biri de işletim sistemini daha güvenli hale getirmek. Bunu yapmak için Surface Phone’dan daha iyi bir aday olamazdı heralde. Microsoft’u bu esrarengiz amiral gemisinden beklentiler zaten yüksekti ama yeni çıkan bilgiler bu beklentileri daha arttırdı.

Çünkü şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Microsoft, Surface Phone’u dünyanın en güvenli akıllı telefonu yapmak istiyor. Şirketin bunu yapıp yapamayacağı bilinmez, ama Microsoft olurda bu iddiasını yerine getirirse Windows 10 Mobile sonunda Android ve iOS’a rakip olabilir.