Dying Light 2 Stay Human bir kez daha ertelendi

Dying Light 2 Stay Human bir kez daha ertelendi

Dying Light 2 Stay Human bir kez daha ertelendi

Açık dünya temalı zombi oyunu Dying Light 2 uzun süredir yapım aşamasında. Aslında oyunun şimdiye kadar çoktan çıkması lazımdı. Fakat bir dizi erteleme yüzünden yapım henüz yayınlanamadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatırlanacağı üzere yapımcı ekip geliştirme sürecinde yaşanan aksaklıklardan ötürü oyunu Aralık ayına ertelemişti. Nitekim geçtiğimiz gün yapım yeni bir erteleme daha aldı. Yapımcı ekip tarafından yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi.

Dying Light 2: Stay Human‘ın geliştirme süreci hakkında söyleyeceğimiz bazı şeyler var. Şimdiye kadar oyunculara karşı hep şeffaf oldu. Nitekim öyle de olmaya devam edeceğiz. Oyunun geliştirme aşaması sorunsuz ve istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Hatta artık sona yaklaştığımızı da söyleyebiliriz. Bu oyun şimdiye kadar yaptıklarımızın en iyisi.

Herşeye rağmen oyunun optimizasyon tarafında istediğimiz gibi olmadığını fark ettik. Nitekim bu küçük aksaklıkları düzeltmek için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu gördük. Bu sebepten ötürü oyunu 4 Şubat 2022’ye erteleme kararı aldık.

Uzun lafın kısası Dying Light 2 bir kez daha ertelenmiş durumda. Bu Dying Light 2 Stay Human’ın 3 ya da 4. ertelenişi. Elbette önemli olan oyunun tam haliyle karşımıza çıkması. Yoksa Cyberpunk gibi olacaksa 1 sene daha ertelenmesi daha iyi olacaktır.