E-Kesinti ile Elektrik kesintisini önceden haber alın

E-Kesinti ile Elektrik kesintisini önceden haber alın

AKEDAŞ ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin (ELDER) iş birliğiyle hayata geçirilen e-kesinti mobil aplikasyonu, Türkiye’nin her yerindeki planlı elektrik kesintisi akıllı telefonlar önceden haber veriyor.

Türkiye’de yapılan planlı elektrik kesintisi, EPDK mevzuatı gereğince web siteleri, e-mail, gazeteler gibi iletişim kanallarından ilan ediliyor. Buna karşın abonelerin bu kesintilerden haberdar olmaması, günlük yaşam ve iş dünyasında ciddi sıkıntılara yol açabiliyor.


81 il ve 970 ilçede uygulanıyor


Yenilikçi kimliğiyle 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren AKEDAŞ, Türkiye’deki tüm planlı elektrik kesintilerini web sitesi üzerinden duyuran Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ile iş birliği yaparak, bu soruna akıllı bir çözüm geliştirdi. AKEDAŞ, Türkiye’deki elektrik tüketicilerini yakından ilgilendiren konuya sosyal sorumluluk yaklaşımını benimseyerek Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Kemal Önyurt ve proje ekibi tarafından kodlama, uyarlama ve tasarımı yapılan E-kesinti mobil aplikasyonu ile Türkiye’nin her bölgesindeki elektrik kesintisini, bölgedeki abonelere cep telefonları aracılığıyla bildiriyor. Uygulama, ELDER’in Türkiye’nin 81 ili ve 970 ilçesinden sağladığı kesinti bilgilerini aboneleri ileterek, kesintilere habersiz yakalanmalarını önlüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS