hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  E-yaramazlar sırlarını paylaşacak

  E-yaramazlar sırlarını paylaşacak
  expand

  Türkiye’de kendi çabalarıyla, alışılmışın dışındaki duruşlarıyla farklı alanlarla da başarılar kazanmış bir grup e-yaramaz “Bilgi Çağ”ı tarafından 7 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bir araya gelecek.

  TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın moderatör olacağı panele www.technosiciology.org sitesinde blog yazarı Zeynep Tüfekçi, Akşam gazetesi köşe yazarı Serdar Akinan, bobiler.örg’ün kurucusu Ozan Tüzün, Yaratıcı Fikirler Enstitüsü kurucusu Engin Önder ve Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu katılacak.

  7 Mayıs Pazartesi günü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenecek “Haşarı Dijitallere Kulak Verin” panelinde Türkiye’de interneti yaratıcılıkları ile birleştiren önemli isimler, bir avuç insanın neler başarabildiğini ve yeni dönemde tarihin nasıl yazıldığını tartışacaklar.

  Teknolojinin gelişmesiyle beraber internetin daha yaygın bir şekilde insan hayatında yer edindiği çağımızda her yerde internet ve etkileri konuşuluyor.  İnternet güç dengelerini alt üst ediyor, birçok kavram gibi “gizlilik”in tanımını değiştiriyor. İnternet’in içine doğan kuşaklar ile öncesi arasındaki etik anlayış farklılıkları günümüzün önemli bir sorunu haline dönüşüyor.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow