Efsaneleşen oyuncu mouse’u artık kablosuz

Efsaneleşen oyuncu mouse’u artık kablosuz

Efsaneleşen oyuncu mouse’u artık kablosuz

Kullanışlı yapısı korunmuş. Çok gelişmiş bir sensöre yer verilmiş, daha hafif bir hale bürünmüş, ciddi bir pil performansı sunulmuş, RGB desteği unutulmamış ve hepsinden de önemlisi artık kablo yok.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Logitech G502, aslında ikonik bir oyuncu mouse’u. İlk olarak 2014 yılında satışa sunulan model, Logitech’in en çok ilgi gören mouse’larından bir tanesi olmayı başardı. Tabii bu, kablolu bir oyuncu mouse’u idi. Oysa zaman değişti ve şimdi “hız” her zamankinden daha önemli. Dolayısıyla da Logitech, oyunculardan aldığı geri bildirimler ve yaptığı bazı yeni düzenlemelerle G502’nin kablosuz, en güncel versiyonunu satışa sundu.

Peki bu yenilenen mouse, biz oyunculara “yeni” neler sunuyor ve her şeyin toplamında, bizi memnun edebilir mi? Şimdi biraz da mouse ile ilgili detaylardan ve deneyimlerimizden söz edelim.

Logitech G502, orijinal modelle çok benzer tasarım hatlarına ve pek çok yönden aynı fonksiyonlara sahip. Zira Logtech, oyuncuların sevdiği detayları korumayı ve bunların üzerine yeni ve gelişmiş özellikler eklemeyi tercih eden bir firma. Tabii bunları yaparken ağırlık ve pil ömrü tarafında da güzel sonuçlar var.

Örneğin, bu mouse, 114 gram ağırlıkta, yani önceki modelden tam 7 gram daha hafif. Tasarım hatları, elinizle ürünü rahatlıkla kavrayabilmeniz ve sıkıca tutabilmenize imkân sunuyor. Özellikle yanlardaki yumuşak doku, sağlam tutuş için ideal. Tuşları deneyimlediğimizde, deyim yerindeyse “sağlam adımlar atıyormuşsunuz” gibi hissediyorsunuz. Yanlardaki fonksiyon tuşları da çok iyi konumlandırılmış. Adeta her tuş, parmaklarınızın tam ucuna gelecek şekilde hazırlanmış.

Ürünün toplamda 11 tuşu bulunuyor ve hepsini de özelleştirebiliyorsunuz. Bunun için Logitech’in G Hub programını ücretsiz olarak indirip kurmanızı öneriyoruz. Böylece her oyun için farklı özelleştirmeler yapabilir ve bunları kaydedebilirsiniz.

Üstelik mouse, yerleşik belleğe de sahip. G HUB, kozmetik özelleştirme tarafında da faydalar sunuyor. Evet, ürünümüz RGB aydınlatma sistemine sahip bir ürün ve yaklaşık 16,8 milyon renk desteği var. Oyunlardaki heyecanlı anların bire bir yansıtılmasından tutun da kendi istediğiniz renk kombinasyonlarına kadar sayısız düzenleme yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyun performansı nasıl?

Geldik en önemli konuya. Sonuçta elimizde bir oyuncu mouse’u var ve herkes oynadığı oyunda kazanmak ister. İster single player olsun, ister online oyun olsun, kazanmak her zaman güzeldir ve G502 Lightspeed de güzel bir yardımcı.

Öncelikle, ürünün ele tam oturması, yanlarının yumuşak dokuda olması ve tuşların tam da parmaklarıma uygun şekilde konumlandırılması, en kısa sürede en hızlı hareketleri dahi çoğu kez hatasız yapmamı sağladı. Burada tabii biraz da oyuncu becerisi, refleksleri önemli.
Ayrıca, bu kadar çok özelleştirilebilir tuş olması, MMORPG ve MOBA türündeki online oyunlarda da oyunculara ciddi avantajlar sağlayabilir.