Elephone U gelecek vaat ediyor

Elephone U gelecek vaat ediyor

Birkaç ay önce Elephone’un S9 ismini taşıyacak bir çatı modeli üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Ortaya çıkan son detaylara göre, Elephone’nun yeni modelinin ismi S9 değil U olacak. Şirketin bu ismi tercihlemesinin nedeni ise telefonun kavisli ekrana sahip olması.

Akıllı telefon pazarının ne kadar büyük bir hacme sahip olduğu zaten bilinen bir gerçek. Zira basit bir şekilde örneklendirecek olursak, Apple’ın her yıl yeni bir telefon çıkarıp, düzenli olarak 60-70 milyon telefon satmasını bu duruma misal olarak gösterebiliriz. Dolayısıyla, bu kadar geniş bir gelir kaynağının bulunduğu bir sektöre, yeni oyuncuların dahil olması da sürpriz değil. Aynı Elephone şirketi gibi. Aslına bakılırsa Elephone, sektörde yeni bir isim değil. Fakat diğer üreticiler kadar sık telefon çıkarmıyorlar. Genel olarak agresif bir fiyat politikasına sahip olan şirket, şu aralar Elephone U isimli modeli ile gündemde.


Ekran Resmi 2018-01-09 14.32.10

Elephone U gücünü MediaTek imzalı bir yonga setinden alacak. Dileyenler için Snapdragon 660 destekli, Elephone U Pro modeli de satışa sunulacak.

18:9 ekran en boy oranına sahip AMOLED bir panel kullanacak olan telefonun arka tarafında ise her biri 13MP olan 2 kamera yer alacak.

Daha önce Huawei ve Xiaomi’ye kamera alanında destek veren Arcsoft tarafından geliştirilen bu çift kamera modülünün oldukça başarılı bir performans sergileyeceği düşünülüyor.

Elephone U ve U Pro’nun Ocak ayının sonlarına doğru satışa sunulması bekleniyor.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS