Elon Musk, kalan personele ültimatom verdi

Elon Musk, kalan personele ültimatom verdi

Elon Musk, kalan personele ültimatom verdi

Elon Musk Twitter’ı aldı ancak işler durulmadı. Bir çok şey değişti ve ciddi işten çıkarmalar yaşandı. Bu kapsamda şimdi Musk çalışanlarına iki gün hakkı tanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

The Washington Post’a göre Elon Musk, kalan personele bir ültimatom verdi ve onlardan ileriye dönük “son derece sert” bir performans beklediğini belirtti. Çevrimiçi bir forma bağlanan bir e-postada, “Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki bağlantıdan evet’i tıklayın.” ifadeleri yer aldı.

Peki “son derece sert” bir performans ne anlama geliyor? Rapor, Musk’ın beklentilerinin ayrıntılarına tam olarak girmedi, ancak yönetici görünüşe göre bunun “yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak” anlamına geldiğini söyledi.

Ne olursa olsun, e-posta, formu 17 Kasım Perşembe günü Doğu saatiyle 17:00’ye kadar imzalamayanların işten çıkarılacağını ve üç aylık kıdem tazminatı alacağını belirtiyor. The Post, Twitter’ın nasıl bir taklitçi akınına yol açtığına da değindi. Hatırlarsanız, işler o kadar kötüye gitti ki Twitter, anında doğrulama sunan ve dolayısıyla sahte hesaplara bir meşruiyet görüntüsü veren abonelik hizmetini askıya almak zorunda kaldı. İşten çıkarmaların ise ne kadar süre daha devam edeceği belirsiz denebilir.