Elon Musk Las Vegas fuar merkezini ihya edecek

Elon Musk Las Vegas fuar merkezini ihya edecek

Elon Musk, birkaç sene önce tünel kazacak özel bir şirket kurmuştu. Boring Company ismini verdiği şirketle şehirlerin altında ulaşım tünelleri kazmayı planlayan Elon Musk Las Vegas tünelinin kazısını tamamladı.

Las Vegas Fuar merkezinde dönüşümlü/devamlı ulaşım sağlayacak yer altı tünel sisteminin kazısını tamamlayan Boring Compnay böylece rüştünü ispatlamış oldu.


Toplam 53 milyon dolarlık proje, Musk’ın Boring Company’den kazanmayı umut ettiği milyon dolarların yanında küçük bir miktar. Ancak Musk’ın hedefinde dev ABD şehirlerinin altını karınca yuvası gibi kazmak ve bu sayede milyarlarca dolar kazanmak var.


Ayrıca, Boring Company’nin geliştirdiği özel raylı tüneller de Musk’ın iş modelinde önemli yer kapıyor. Bu tüneller, oto yol kenarındaki özel asansörlerle araçları tünele indirmek ve ray sistemleri ile merkezi noktalara taşımak için kullanılacak.


Las Vegas’taki tünel henüz kullanıma girmiş değil. Tünelin kazımanın sonlanmasından sonra içinde gerekli inşaatlar yapılacak. Bu nedenle, hizmete girmesinin 2021 Ocak ayını bulması bekleniyor. O tarihte ise 2021 CES fuarı düzenlenecek. Dolayısıyla, dünyanın en büyük fuarlarından biri olan CES, 2021 yılında yeni yer altı tüneliyle ziyaretçilerini karşılayacak.


Yeni tünel, saatte 4400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olacak. 1.5 km uzunluğundaki tünel, fuar merkezinin en çok şikayet alan uzun yürüme mesafesi sorununa da çözüm olacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS