Elon Musk servetinin 20 milyar dolarlık kısmını kaybetti

Elon Musk servetinin 20 milyar dolarlık kısmını kaybetti

Elon Musk servetinin 20 milyar dolarlık kısmını kaybetti

Dünyanın en zengin insanları içerisinde yer alan Elon Musk servetinin bir bölümünü kaybetti. Peki ne oldu da parasının bir kısmı böylesine eridi. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tesla ve SpaceX gibi şirketler dünyanın en değerli markaları içerisinde yer alıyor. Bu şirketlerin borsada gördükleri işlemler oldukça iyi seviyelerde diyebiliriz. Ancak bu iki firmanın önemli bir açığı bulunuyor. Her ikisi de Elon Musk’a fazlasıyla bağlı. Onunla ilgili yaşanan gelişmeler şirketleri olumsuz yönde etkiliyor.

Saturday Night Live (SNL) şovu bunun en önemli kalıplarından bir tanesi oldu. Burada sergilediği tartışmalı performans onun ciddi miktarda para kaybetmesinin sebebiydi. Genellikle Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar yine benzer sorunlara yol açabiliyordu.

En popüler iş insanları içerisinde yer alan Musk, öncelikle Tesla nedeniyle kayıp yaşadı. Elektrikli otomotiv devi hisseleri konusunda bu hafta biraz şanssızdı. Hisselerde yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde yüzde 15 oranında düşüş yaşandı.

Musk net serveti Tesla hisseleri biraz daha yukarıdayken daha iyi durumdaydı. Şu an bir miktar gerileme var. Elon Musk 166 milyar dolar seviyesinde serveti ile biliniyordu. Şimdi ise geriye 145,5 milyar dolar kaldı. Aynı şekilde Bitcoin fiyatında da gerileme yaşanması onu olumsuz etkiledi.

Tüm bunlara ek olarak Dogecoin ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulunması fiyatların yaklaşık olarak yüzde 30 civarında düşüş yaşamasına neden olur. Ayrıca Bitcoin ile Tesla aracının alınmayacağını söylemesi bir diğer fiyat düşürücü etken olarak karşımıza çıktı.