Elon Musk ve Twitter cephesinde durum gittikçe kızışıyor

Elon Musk ve Twitter cephesinde durum gittikçe kızışıyor

Elon Musk ve Twitter cephesinde durum gittikçe kızışıyor

Görünüşe göre şimdi Tesla CEO’sunun özel mesajlarının bir kısmı, Twitter ile devam eden davasının bir parçası olarak halka açıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Perşembe günü bir mahkeme dosyasında açıklanan mesajlar, Elon Musk ve Twitter davasında perde arkası görüşmelerde tartışıldı. Bu kapsamda Tesla CEO’sunun, eski CEO Jack Dorsey ile yaptığı tartışmalara ve şimdiki CEO Parag Agrawal ile görüşmelerinin iç yüzüne göz atıldı. Mesajlar, Musk’ın Agrawal’a Twitter’ı satın almak ve yönetim kuruluna katılmak yerine özel olarak almak istediğini söylediği anı içeriyor. Agrawal, Musk ile 9 Nisan’da “Twitter ölüyor” mu diye sorgulayan bir tweet hakkında konuşuyor.

Agrawal Musk’a şöyle yazıyor:” Twitter ölüyor mu?” diye tweet atmakta özgürsünüz. Ancak Twitter’ı mevcut bağlamda daha iyi hale getirmeme yardımcı olmadığını söylemek benim sorumluluğum. Bir dahaki sefere konuştuğumuzda, yorumlarınızın seviyesi ve bunun iş yapma yeteneğimizi nasıl incittiği hakkında bir bakış açısı sağlamanızı istiyorum”. Musk ise bir dakikadan kısa bir süre sonra yanıt vererek: “Bu hafta ne yaptın? Kurula katılmıyorum. Bu zaman kaybı. Twitter’ı özel hale getirmek için bir teklifte bulunacağım” ifadelerini kullanıyor.

Twitter yönetim kurulu başkanı Bret Taylor, birkaç dakika sonra konuşmak için Musk ile görüşüyor. Musk, Taylor’a “Parag ile sohbet ederek Twitter’i düzeltmek işe yaramaz” diyor. “Ciddi bir eylem gerekiyor. Bunu halka açık bir şirket olarak yapmak zor, çünkü sahte kullanıcıları temizlemek rakamların korkunç görünmesine neden olacak, bu nedenle yeniden yapılandırma özel bir şirket olarak yapılmalı”.
Mesajlar ayrıca Dorsey ve Elon Musk arasındaki ilişkiye de bir bakış sağlıyor. Dorsey, “Elon güvendiğim tek çözümdür” diyor, ancak Musk’ın satın alma işleminden vazgeçmek için dava açmasından bu yana kamuoyuna açıklama yapmadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ancak yeni yayınlanan mesajlarda, Dorsey’in Musk’ın bir süredir Twitter’da aktif bir rol üstlenmesini istediği açık. Dorsey, Musk’a şirkette büyük bir hisse satın almadan çok önce Twitter’ın yönetim kuruluna katılmasını istediğini söylüyor.