Son Dakika

EMC World 2016 sürpriz gelişmelerle başladı!

A A

04.05.2016 - 06:38 Son Güncelleme:

Geçtiğimiz Ekim ayında Dell’in EMC’yi satın almasıyla birlikte taşlar yerinden oynadı. Satın alma süreci geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve tüm detaylar EMC World 2016 etkinliğinde ortaya çıktı!

EMC World 2016 sürpriz gelişmelerle başladı!

EMC World 2016 etkinliği Las Vegas’ta kapılarını ziyaretçilere açtı. 4 gün sürecek etkinlikte EMC’nin yeni vizyonu ve ürünleri katılımcılara anlatılacak. Geçtiğimiz yıl 13 bin kişinin üzerinde ziyaretçiye sahip olan etkinliğin bu yıl 20 bine yakın kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Tabii ki rakamın artmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi Dell’in geçtiğimiz ekim ayında EMC’yi satın alması ve etkinliğin bu satın almanın ardından ilk büyük gövde gösteri olması. Satın almanın ardından markaların durumlarını birazdan sizlerle paylaşacağız.

BT Günlüğü ekibi olarak yerinde takip ettiğimiz etkinliğin açılışı geçmiş yıllarda olduğu gibi EMC Başkanı ve CEO’su Joe Tucci tarafından açıldı. Dell ile iş birlikteliklerini büyük ve özel bir şeylerin başlangıcında olduklarını belirterek açıklayan Tucci günümüz teknoloji trendlerinden (IoT, securty, cloud) bahsederek sözlerine devam etti.

Tucci’nin ardından Michael Dell sahnedeki yerini aldı. Kalabalığın ayakta alkışladığı Dell’in sahneye çıkmasının ardından izleyicilerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Dell ilk olarak bilgisayar işlem gücünde yaşadığımız büyük değişimden bahsetti. “Her şey İnternet üzerinde ve insanlığın ilerleme sürecinde bir sonraki kuantum sıçramasının çok başındayız” diyerek sözlerine dev eden Dell, VR, AR ve sürücüsüz araçlardan bahsetti. Ardından Dell ve EMC birlikteliğini anlatmaya başlayan Dell, Dell ve EMC’nin birlikte Bulut hizmetleri vermeye hazır olduğunun altını çizerek endüstri lideri olarak yarının teknolojilerini birlikte sunacaklarını söyledi.

EMC ve Diğer Markaların Durumu Ne Olacak?

Yeni marka ailesini Dell Technologies altına alacaklarını söyleyen Michael Dell;  Dell, Dell EMC, VmWare, Pivotal, SecureWorks, RSA ve Virtustream’in bu ailenin birer üyesi olduğunu belirtti. Bu söylem ile birçok dedikodunun da önüne set çekilmiş oldu. Bazı dedikodulara göre Dell EMC markasını öldürecek ve tüm yapıyı Dell’in altına alacaktı. Görünüşe göre bu durum yaşanmayacak ve firmalar birbirleri ile çalışarak daha iyi çözümler sunmak için yollarına devam edecekler. EMC’nin bu yıl ki teması “Modernize” ve sundukları çözüm ve ürünler ile iş yapış şekillerini değiştirerek geleceğe yönelik modern yapıların oluşturulmasına katkı sağlamak istiyorlar.