EMUI 10 almayacak olan modeller!

EMUI 10 almayacak olan modeller!

Çinli telefon üreticisi Huawei, donanım ağırlıklı başladığı bu işe son yıllarda yazılım desteğine odaklanmaya başlamıştı. Ana Android sürümlerinin yanı sıra arayüz güncellemelerini de giriş-orta-üst-amiral gemisi fark etmeden yayınlamaya devam eden Huawei, geçtiğimiz günlerde EMUI 10’u alacak olan yeni cihazlarını açıklamıştı.

Huawei, bugün ise bu güncelleme ile tanışmayacak olan Huawei ve Honor modellerini açıkladı. Gelen açıklamalara göre; Huawei Y9 2019, Huawei Nova 3, Huawei Nova 3i, Huawei P20 Lite, Honor 9/9 Lite ve Honor 8X Max güncelleme almayacak. Bu modellerde yaşanan sorunlardan dolayı güncelleme vermekten vazgeçildiği söyleniyor.


Huawei P20 ailesi bu güncellemeyi alacakken, P20 Lite’ın almayacak olması oldukça üzücü bir durum.


EMUI 10 güncellemesi almayacak olan modeller


Huawei Y9 2019
Huawei Nova 3
Huawei Nova 3i
Huawei P20 Lite
Honor 9/9 Lite
Honor 8X Max
Güncellemeyi alan Huawei ve Honor modelleri


Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 RS Porsche Design
Huawei P20
Huawei P20 Pro
Huawei Mate 20 X 5G
Huawei Mate RS Porsche Design
Huawei Nova 4e
Huawei Enjoy 10 Plus
Huawei Enjoy 9s
Huawei Maimang 8
Huawei Maimang 7
Honor 20i
Honor 10 Youth Edition
EMUI 10 özellikleri neler?


EMUI 10 ile geçmişteki güncellemeler ile düşen yüzde 6’lık performans kaybı ortadan kaldırılıyor. Ayrıca GPU Turbo özelliği ile yüzde 60’lık ve Turbo Link ile yüzde 70’lik bir performans artışı sağlanıyor. Bu oranın oldukça ciddi olduğunu belirtelim.


Huawei ve Honor telefonlarındaki EROFS ROM‘un geliştirilmesi ile ayrıca yüzde 20’lik bir performans artışı da sağlanıyor. Android Q ile gelecek olan karanlık tema opsiyonu bu güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor. Bu karanlık tema ile Huawei uygulamaları direkt olarak olarak karalara bürünüyor.


Kilit ekranında iyileştirmeler yapan Huawei, yapay zekayı kullanarak sizin sıkça kullandığınız uygulamaların bildirimlerini ön plana alıyor. OLED ekranlı telefonları için de bir yenilik sunan firma AOD modu ile Always on Display’in gelişmiş halini kullanıcılarına sunuyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS