En heyecan veren oyunlar

En heyecan veren oyunlar

Dünyanın en büyük organizasyonu olarak kabul E3’ün 2016 dönemi, geçen hafta içinde Los Angeles’da gerçekleşti. İnanılmaz oyunlar podyuma adım attı. Lakin listemizde God Of War 4 veya Legend of Zelda’yı göremezseniz şaşırmayın. Zira dosya konumuz, PC oyunları üstüne inşa edildi.

E3’ün en heyecan veren ve gelecek vaat eden oyunlarını sizin için derledik.


Star Trek: Bridge Crew


Virtual Reality kitlerinin (Sanal Gerçeklik gözlükleri),bazı dünyaca ünlü bilim-kurgu eserlerinden ilham aldığını belirtmek dahi gereksiz. Belki de en çok ilham alınan faktör; Star Trek’in Holodeck yapısı olmuştur. Holodeck’de, hangi görevi üstleniyorsunuz (mühendis, kaptan, tekniker) onun rolünü üstlenerek, Star Trek evreninde alıştırma yapabiliyordunuz. Star Trek’in ilk Reboot filminde Kobayashi Maru simülasyonu hatırlarlarsanız, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.


İlham ve gelecek tek potada eriyor. İster kaptan olun, ister bilim subayı isterse silahlardan sorumlu kişi; Star Trek: Bridge Crew, Sanal Gerçeklik Gözlüğü desteğiyle size bunları sunacak. Yapım, 2016’nın son çeyreğinde satışa sunulacak.


Quake Champions


Bethesda tarafından satışa sunulan Doom ve Wolfenstein reboot’ları piyasayı sarstı. Quake, neden aynısını yapamasın? Üstelik Bethesda, oyunun 21.yıl dönümünün şerefine, Quake Champions’un Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini açıkladı.e3


Mafia III


Goodfellas ve Donnie Brasco gibi efsanevi Hollywood eserlerinden ve Cigar City Mafia isimli ünlü edebiyat eserinden ilham alan Mafia serisi, tüm dünyada çok beğenildi. Özellikle oyun müdavimlerini hayrete düşüren sürpriz sonları bu beğenide önemli rol üstleniyordu.


Şimdi ise Mafia III raflardaki yerini alacak. 1968 yılında bir İtalyan mafya üyesinin kontrolünü alacağınız yapım; 7 Ekim’de satışa sunulacak.


Forza Horizon 3


Xbox platfomunun en popüler arcade-yarış türü oyunu Forza Horizon’un devam yapımı, üçüncü halkasıyla PC’de de karşımıza çıkacak. Elbette oyun, Microsoft’un politikalarına uygun olarak sadece Windows 10 ile uyumlu olacak. Bildiğiniz gibi Xbox Play Anywhere oyunları, PC veya Xbox sistemlerinden istediğiniz ile uyumlu çalışabiliyor.


Dead Rising 4


Yaşayan ölülerle dördüncü raunda hazır mısınız? Pek çok insan bizim gibi, zombi temalı oyunlardan bıktı usandı. Ne var ki Dead Rising, State of Decay gibi özgün oyunlar hala, bir şekilde hevesimizi saklı tutuyor. Ne de olsa ikisi de, alternatiflerinden çok daha özgün. State of Decay’de bir kahraman ortama süzülüp yüzlerce zombiyi, elektrikli testeresiyle parçalara ayırmıyor aksine, insan içgüdüsünü temel alarak barınaklar hazırlayıp, yemek depoluyordu. Dead Rising 4’de ise bunun karşıtı ile karşı karşıyayız. Evil Dead’dan ilham alındığını biliyorduk ancak hikaye, o tür kült bir eser ile yarışacak konuma geldi. Ancak bunu en üst perde ve kalitede gerçekleştiriyor ve kendine özgü atmosferi ile bambaşka bir dünya sunuyor.


Yapımın yılın son ayında, yılbaşına yakın tarihlerde satışa sunulması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS