En ince ve en hafif akıllı telefon modeli

En ince ve en hafif akıllı telefon modeli

En ince ve en hafif akıllı telefon modeli

179.5 gram ağırlıktaki POCO M4 Pro , 8.09mm kalınlıkta. Yanlardan yumuşatılmış hatlarının da yardımıyla tek elde kolay bir kullanım sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

M4 Pro, 6.43 inç değerde ekrana sahip. FHD+ çözünürlük sunan ve 1000 nite kadar parlaklık değeri sunabilen ekran, aynı zamanda 90Hz tazeleme değerine sahip. Özellikle iç mekân kullanımlarında görüntüleme kalitesini beğendiğimizi, dış mekân kullanımlarında da tatmin edici sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

Telefonun çipsetine baktığımızda ise, MediaTek Helio G96’yı görüyoruz. Geçtiğimiz sene yaz aylarında tanıtılan bu çipset, özellikle görüntüleme, kamera ve oyun performansı tarafında avantajlar sunuyor.

Telefonumuzun 6GB LPDDR4X RAM’i ve 128GB UFS 2.2 dahili depolama faktörü de mevcut. Tabii microSD kart desteği de var. Bu arada cihaz, yüksek performans gereksinimi duyan uygulamalar için “RAM genişletme” teknolojisini de devreye alabiliyor. Böylece ek olarak 2GB daha değer sunulabiliyor.

Android 11

Peki oyun çalıştırma performansı nasıl derseniz, telefonda Call of Duty Mobile gibi iyi grafiklere sahip bir online oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Eğer evde oyun oynuyorsanız ya da bir şeyler izliyorsanız, çift hoparlör sistemi sayesinde bir kulaklığa ihtiyaç duymadan da güzel işitsel detaylar elde edebilirsiniz.

Uzun süreli deneyimlerde aşırı ısınma faktörüyle de karşılaşmıyorsunuz. Burada, LiquidCool Technology 1.0 Plus özelliğinin işini iyi yaptığını söyleyebiliriz.

Üçlü kamera sistemi

Diğer kameralar da 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kamera.
Kamera sistemi, özellikle gün ışığında güzel sonuçlar veriyor ve özellikle fotoğraf çekim tarafında beğenimizi kazandı. Portre çekimler yapabilir, manzara çekimler gerçekleştirebilir ya da detayları yakınlaştırmak için 2X zoom özelliğini kullanabilirsiniz.

1080P 30FPS video, hızlı video ve ağır çekim video gibi seçenekleriniz de var. Açıkçası video çekim tarafında yüksek beklentilerinizin olmamasını öneririz.

Ön tarafa baktığımızda ise, iyi ışıklı ortamlarda selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için 16MP kameramız var. Bu kamera da 1080p 30FPS videolar ve hızlı çekim videolar çekebiliyor. Portre çekim modunun ön kamerada da olduğunu ekleyelim.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bluetooth 5.0

Hızlı şarj destekli bu pil, tek şarj ile normal kullanımda 2 günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca, 33w hızlı şarj adaptörünün kutuda geldiğini, dolayısıyla ayrıca bir ödeme yapmanıza gerek olmadığını da söylemeliyiz. Böylece ürünü 1 saatte tamamen şarj edebilirsiniz.