Son Dakika

En iyi otomobiller kıyasıya rekabet etti

A A

24.04.2021 - 11:34 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

2021 en iyi otomobil ödülünü alan marka ve model aslında oldukça şaşırttı. Genel sıralamaya bakıldığında ise adeta şampiyonlar ligi gibi olduğunu söyleyebiliriz.

En iyi otomobiller kıyasıya rekabet etti

Bu yıl yapılan ve çok heyecanlı geçen 2021 en iyi otomobil ödülünü almak için birçok marka yarıştı. Özellikle de Alman devlerinin çok ciddi bir şekilde rekabet ettiği söylenebilir. Almanya otomotiv konusunda ne kadar başarılı olduğunu bu sıralama ile bir kez daha göstermiş oldu. Dünyada yılın otomobili ünvanını alan markanın Almanya’dan çıkması pek şaşırtmadı.

Sıralamaya bakıldığında Volkswagen ID.4 modelinin ilk sırada yer aldığı görülüyor. Bu araç aynı zamanda elektrikli modeller içerisinde ön plana çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere Volkswagen sürekli olarak emisyon davaları ile karşı karşıya kaldı. Şimdi ise küllerinden yeniden doğduğunu söyleyebiliriz.

Yapılan sıralamada çok farklı araçlar yarıştı. Ayrıca birbirinden ilginç kategorilerde ödüller dağıtıldı. Mesela dünyada yılın şehir otomobili Honda e modeline verildi. 2021 yılında en lüks otomobili ise Mercedes Benz s serisi oldu.

Buraya kadar sıralama şaşırtıcı bir şekilde devam etti. Fakat sonradan gelenler yine kıyasıya rekabetin ürünüydü. Mesela yılın performans otomobili Porsche 911 Turbo modeli oldu. Bu araç yüksek performans göstermesi ile biliniyordu. 2021 yılının en iyi otomobil tasarımı ödülünü ise Land Rover Defender modeli aldı.

Yapılan sıralama bazı otomobil tutkunları tarafından açıkçası pek beğenilmedi. Onlara göre çok daha farklı araçlar bu yarışı kazanabilirdi. Sizin 2021 otomobil favoriniz hangisi?