En ucuz 5G destekli telefon olacak

En ucuz 5G destekli telefon olacak

En ucuz 5G destekli telefon olacak

Samsung Galaxy A14, önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak. Cihazın gerçek fotoğrafları ortaya çıkarken, cihaz hakkında bazı bilgiler de ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galaxy A14’ın fotoğrafları firmaya yakınlığı ile bilinen teknoloji analistlerinden Steve Hemmerstoffer tarafından paylaşıldı. Görüntüler, akıllı telefonun tasarımını ve birkaç temel özelliği ortaya koyarken, cihaz Galaxy A13’ün halefi olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

Görüntülerden anlaşılacağı üzere yeni akıllı telefon, U şeklinde bir çentik ve biraz kalın bir çeneye sahip. Ses seviyesi rocker ve güç düğmesi sağ tarafta bulunur ve ikincisi parmak izi tarayıcı olarak da ikiye katlanır. Arka panel, herhangi bir modül olmaksızın dikey olarak istiflenmiş üç kamera sensörüne sahiptir. Cihazın alt kısmında USB-C bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık girişi ve hoparlör ızgarası bulunur.

Gelen raporlarda A14’ün FHD+ çözünürlüğe sahip büyük bir 6.8 inç LCD ekrana sahip olacağını ekliyor. Yaklaşan akıllı telefon Siyah renkte görülüyor ancak lansmanda daha fazla seçenek bekleyebiliriz.

Samsung Galaxy A14’ün işlemci, kamera yapılandırması, RAM, depolama ve pil kapasitesi gibi diğer önemli özellikleri bir sır olarak kalıyor. Güney Koreli markanın yaklaşmakta olan akıllı telefonunu Galaxy A13’te olduğu gibi 4G ve 5G sürümlerinde duyurup duyurmayacağı da belirsizliğini koruyor. Ancak Avrupa’dan gelen sızıntılar, Galaxy A14’ün yalnızca 5G varyantında bulunabileceğini ve 2023’te şirketin en ucuz 5G telefonu olacağını gösteriyor.