En ucuz fiyata alabileceğiniz hibrit ve elektrikli arabalar

En ucuz fiyata alabileceğiniz hibrit ve elektrikli arabalar

Otomotiv sanayinde kartlar yeniden dağıtılıyor. Muhtemelen önümüzdeki 10 yıl içerisinde yüzlerce farklı elektrikli otomobil modeli yollarda olacak. Fakat şimdilik elektrik ya da hibrit motor opsiyonuna sahip araç sayısı hayli kısıtlı.

Peki hali hazırda en ucuz fiyattan satılan hibrit ve elektrikli otomobiller hangileri? Bu yazımızda bahse konu listemizi sizlerle paylaşacağız. Fakat listeye geçmeden önce ufak bir hatırlatmada bulunalım. Hibrit motor seçeneği hem elektrik, hem de benzinle çalışıyor. Araç benzinle çalışırken aküsünü şarj ediyor ve daha sonra bu aküden elektrikli motora geçiş yapıyor.


Hibrit araçlarda şehir için benzin tüketimi 3 – 4 LT civarına kadar düşebiliyor. Şehirler arası yollarda ise yüksek devirlerde daha fazla tüketim söz konusu. Çünkü araç belli bir hız limitinin üzerinde tamamen benzin tüketiyor.


Elektrikli otomobiller ise tamamen elektrikle çalışıyor ve aracınızı prize takıp şarj etmeniz gerekiyor. Normal şebeke gerilimiyle ortalama 6 saate şarj olan bu araçlar özel istasyonlarda ise yaklaşık 1 saatte tam şarja ulaşıyorlar.


Toyota Yaris Hibrit


Özellikleri: Cool e-CVT
Fiyatı: 162.050 TL


Toyota Corolla Hibrit


Özellikleri: Dream e-CVT
Fiyatı: 186.850 TL


Renault Twizy


Özellikleri: Urban
Fiyatı: 100.150 TL


Renault Zoe


Özellikleri: Life
Fiyatı: 234.500 TL


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS