Ergonomik ve uzun süreli kullanıma uygun

Ergonomik ve uzun süreli kullanıma uygun

Ergonomik ve uzun süreli kullanıma uygun

Logitech, birçoğumuzun alışık olmadığı tasarım çizgisini kullanarak, oldukça ergonomik ve uzun süreli kullanıma uygun olan, daha doğrusu sizi yormayan mouse çözümleriyle karşımıza çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

135 gram ağırlıktaki ürünün gerçekten ilginç bir tasarımı var. Bileğinizi rahatlıkla konumlandırarak mouse’u avucunuzun içine alabiliyor ve kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Dokulu yüzeyi sayesinde sağlam bir tutuş hissi uyandırıyor.

Yine, dikey olarak görebileceğimiz tasarımı, tuşlara rahatlıkla basabilme imkanı sunuyor. Dokulu tasarımın yoğunlaştığı baş parmak bölümünde de ileri geri tuşlarını, hız seviyesini ayarlama tuşunu kullanabiliyorsunuz.

Logitech, bu mouse’unda hazırladığı 57 derecelik tutuş açısına imkân sunan tasarım diliyle bileğinize yük binmesini engelliyor ve bu sayede daha uzun süreler boyunca sorunsuz işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Basınç azaltıldığı için bileğiniz yorulmuyor.

Ayrıca, bu tasarım hatları sayesinde bileklerinizi neredeyse hiç hareket ettirmiyorsunuz. Logitech’in testlerine göre bileklerinizi 4 katı daha az hareket ettiriyorsunuz ve bu da konfor demek.

Üründe 4000 DPI yüksek hassasiyetli sensör yer alıyor. Gerçekten yumuşak ve performanslı bir kullanımı var. Gerek internet gezintileriniz gerekse de ofisteki işlemleriniz için uzun süreler kullansanız dahi bileğinizi yormayacak tipte bir mouse olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Üstelik, bu mouse’u ister kablolu, ister Logitech’in Unifying alıcıyla, isterseniz de Bluetooth bağlantısı aracılığıyla kullanabilirsiniz. 240mAh pile sahip olan ürün, 1 dakikalık şarj ile üç saatlik kullanım sunarken, tam şarj ile de yaklaşık 4 aylık kablosuz kullanım ömrü sunuyor. Kablosuz çekim mesafesi de yaklaşık 10 metre.

Bitmedi, bu mouse’u aynı anda üç cihaz ile eşleştirebilir ve birkaç dokunuşla cihazlar arasında hemen geçişler yapabilirsiniz. Örneğin, PC’leriniz aynı ağ üzerindeyse, Logitech Flow özelliği sayesinde mouse imlecinizle seçeceğiniz bir dosyayı, bir PC’den ötekine hızlıca taşıyabiliyor ve böylece iş akışınızı hızlandırabiliyorsunuz.

Tabii Logitech’in Logitech Options yazılımını ücretsiz olarak indirerek mouse’unuzu ve tercihlerinizi özelleştirerek en iyi performansı elde etmeniz mümkün.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Logitech MX Ergo kablosuz trackball mouse

Logitech MX Ergo ile kullanıcılara geleneksel mouse’lara kıyasla çok farklı bir deneyim sunuluyor. Bu deneyimin içerdikleri arasında %20 daha az kas gerginliği ve bolca konfor var. Zira bu mouse’u diğerleri gibi hareket ettirmenize gerek yok. Bileğinizi yerleştiriyor, size en uygun açıyı belirliyor ve sonrasında trackingball’u kontrol ederek, bileğinizi neredeyse hiç hareket ettirmeden, parmaklarınızla işlemlerinizi hallediyorsunuz.
Öncelikle, ürünün tasarım hatlarına baktığımızda, standart mouse’lardan radikal düzeyde farklı olduğunu söyleyebiliriz. Her şeyden önce, mouse’un üzerindeki büyük top fazlasıyla dikkat çekici. Alt kısma geldiğimizde ise, metal bir plaka söz konusu ki manyetik bir yapıya sahip. Bu plakayı bileğimizin rahatlığı için 20 derece açıyla ayarlayabiliyoruz. Ürün, metal plaka hariç olarak 164, metal plakayla birlikte de 259 gram ağırlıkta. Ancak bu bir sorun oluşturmuyor, zira mouse’u yerinden neredeyse hiç oynatmıyorsunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mouse’un üzerindeki tuşlara baktığımızda, topun hız seviyesini ayarlama, orta kısımda tekerlek, ileri ve geri tuşları ve cihaz geçişleri yapabileceğimiz tuşu görüyoruz. Ürün, hem kablolu hem alıcı hem de Bluetooth aracılığıyla çalışıyor. Seçim size kalmış. Bu arada, sağ ve sol tuşların 10 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olduğunu da belirtelim.

500mAh pile sahip olan ürün, bir dakikalık şarj ile bir gün boyunca kablosuz olarak kullanabileceğiniz bir yapıda geliyor. Tam şarj ile de yaklaşık 4 ay boyunca kablosuz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu ürünün de kablosuz çekim mesafesi yaklaşık 10 metre.

Tabii tekrar etmek gerekirse, Logitech’in Logitech Options yazılımını ücretsiz olarak indirerek mouse’unuzu ve tercihlerinizi özelleştirerek en iyi performansı elde etmeniz mümkün.