Eski uygulamaların iPhone’u yavaşlatmasına çözüm geldi!

Eski uygulamaların iPhone’u yavaşlatmasına çözüm geldi!

Kısa süre önce iOS 10.1 beta sürümü yayınlandı. Bu sürümde her zamankinden daha farklı bir özellik yer alıyor. iOS 10.1 yüklü cihazlar, telefonu (veya tableti) yavaşlatan eski uygulamalara ve oyunlara karşı kullanıcısını uyaracak!

iOS yüklü cihazlar 2013 yılında duyurulan iPhone 5s ile birlikte 64-bit desteğine kavuştu. Sonrasında duyurulan tüm iPhone ve iPad modellerinde de 64-bit desteği sunuluyor. Ancak bazı geliştiriciler uygulamalarını güncellememekte kararlı. Apple ise bu duruma bir çözüm getirdi.
Yakın zamanda dağıtılması beklenen iOS 10.1 güncellemesiyle birlikte artık kullanıcılar eski uygulamalara karşı uyarılacak. Hazırlanan yeni uyarı ekranında, “Geliştiricinin bu uygulamayı güncellemesi gerekiyor, uygulama cihazınızı yavaşlatıyor.” Şeklinde bir mesaj yer alıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında Apple, tüm geliştiricileri bu konuda uyarmış ve 30 gün süre vermişti. Eğer geliştiriciler bu süreye uymaz ve uygulamalarını güncellemezse, söz konusu güncel olmayan uygulamalarda bu uyarı mesajı görünecek.


Kablosuz Oculus Rift geliyor!


Telefonunuzun veya tabletinizin hızından şikayetçiyseniz, kullandığınız uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ancak tabii ki Facebook, WhatsApp, Snapchat gibi popüler uygulama ve oyunlarda böyle bir sorun bulunmuyor. İlgili uyarı penceresini aşağıda görüntüleyebilirsiniz. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS