Essential Phone sonunda satışa sunuldu

  1. Teknoloji
Essential Phone sonunda satışa sunuldu
Essential Phone sonunda satışa sunuldu

Android işletim sisteminin kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin, uzun süredir yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyordu. Rubin’ın bir süre önce anlaşma sağladığı Essential şirketi ile ortaklaşa ürettiği PH1 (ya da daha genel ismi ile Essential Phone) sonunda Amerika’da satışa sunuldu.

Android işletim sisteminin kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin tarafından tasarlanan Essential Phone sonunda satışa sunuldu. İşte detaylar.

Yaklaşık olarak 3 ay önce gerçekleşen etkinlikte, Rubin üst segmente hitap eden yeni telefonu Essential Phone’u tanıtmış ve telefonun özelliklerinden bahsetmişti. Android’in eski mimarı, telefonun yaz bitmeden satışa sunulacağını dile getirmişti.

Essential Phone biraz gecikmeli olarak da olsa satışa sunuldu. Zira Essential tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada telefonun Eylül bitmeden satışa sunulabileceği belirtilmişti.

Essential şirketinin üst segment telefonu şimdilik sadece firmanın resmi alış veriş sitesinden gönderilebiliyor. 3. parti perakende sitelerinde de telefon satışta fakat hemen kargolanma seçeneği mevcut değil. Öte yandan telefonun Amerika’daki satış fiyatının 699 dolar olduğunu da hatırlatalım.

essential phone

Essential Phone’un satışa sunulduğu bir diğer bölge ise Kanada. Burada da yalnızca Talus tarafından satılan telefonun fiyatı 865 dolar civarında.

Andy Rubin’in yeni nesil çerçevesiz akıllı telefonunun Avrupa ve Asya pazarında ne zaman boy göstereceği ise henüz netlik kazanmış değil. Fakat genel kanı Essential’in global pazarda boy göstermesinin biraz zaman alabileceği yönünde.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS