Son Dakika

Evcil hayvanlar için giyilebilir teknolojiler

A A

07.02.2016 - 17:00 Son Güncelleme:

Evcil hayvan besliyorsanız ve teknolojiye meraklıysanız size bazı ürün önerilerimiz var. Akıllı saatler ve akıllı bileklikler son yıllarda hayatımıza girdi. Peki ya evcil hayvanınıza da alabileceğiniz benzer ürünler olduğunu söylersek ne dersiniz? Kediniz veya köpeğinizin anlık olarak nerede olduğunu ve ne yaptığını görmek istiyor olabilirsiniz. Kaybolmasından da korkuyor olabilirsiniz. Ancak galerimizdeki ürünler ile artık korkmanıza gerek yok.

Evcil hayvanlar için giyilebilir teknolojiler

Evcil hayvanlar için giyilebilir teknoloji ürünleri galerimizde tamamı mobil uygulamalarla desteklenen 10 ürünü listeledik. Her biri farklı bütçe ve ihtiyaçlara yönelik olan bu ürünlerden birini mutlaka beğeneceksiniz.

FitBark
Evcil hayvanlar için giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda ilk konuğumuz FitBark isimli akıllı tasma. Sadece köpekler için uygun olan bu tasma, farklı boyut seçeneklerine sahip, suya dayanıklı ve 14 gün pil ömrü sunuyor. Aktivite monitörü olarak tanıtılan ürünün iOS ve Android uygulamaları bulunuyor.

Fiyat: 70 Dolar

 

 Voyce
Voyce listemizin ikinci sırasında. 12-32 inç arasında değişen büyüklük seçenekleri mevcut. Yine suya dayanıklı ve 7 gün pil ömrü sunuyor. Köpeklerin günlük hareketlerini kayıt altına alan üründe nabız değeri de okunabiliyor. Ancak fiyat olarak listenin üst sıralarında bulunuyor.

Fiyat: 199 Dolar

 
PetPace
Nispeten daha ucuz bir ürünle devam ediyoruz. Kedi ve köpekler için uygun olan bu ürün PetPace olarak adlandırılmış. Suya dayanıklı ve tam 6 hafta pil ömrü vaad ediyor. En büyük avantajı hemen hemen tüm kedi ve köpekler için uygun olması. Nabız ve solunum hızı verileri yine mobil uygulamadan okunabiliyor.

Fiyat: 150 Dolar

 

Whistle Activity Monitor
İri köpekler için tasarlanan Whistle Activity Monitor suya dayanıklı ve 7 gün pil ömrü sunuyor. Üründe 3 açılı ivme-hareket sensörü bulunuyor. iOS ve Android uygulamaları ile beslenme, aktivite ve dinlenme gibi detaylar kayıt altına alınabiliyor. Ayrıca mobil uygulamadaki takvim özelliği ile veteriner kontrolleri de kayıt edilebiliyor.


Fiyat: 80 Dolar
 

Whistle GPS Pet Tracker


Whistle markasının ikinci ürünü GPS Pet Tracker olarak adlandırılıyor. Adından da anlaşılabileceği üzere tasmanın içerisinde GPS özelliği var ve bu sayede evcil hayvanınızın nerede olduğunu anlık olarak görebiliyorsunuz. Mobil uygulama sayesinde bir alan belirleyebiliyor (örneğin evinizin bahçesi) eğer o alanın dışına çıkılırsa bildirim alabiliyorsunuz.

Fiyat:80 Dolar

 

 Pod 2
Pod 2 bir başka pahalı ürün. Kedi ve köpekler için uygun olan ürün sadece boyutları ile öne çıkıyor diyebiliriz. Neredeyse AA boyutlarında bir pil kadar olan boyutlarıyla dikkat çekiyor. Ancak bu bir tasma değil. Aksine evcil hayvanınızın tasmasına ekleyeceğiniz bir modül mantığıyla çalışıyor. Daha detaylı görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Fiyat:199 Dolar
 

 Kippy
Kippy listemizin en pahalı ürünü. GPS özelliği bulunan ürün mobil ve masaüstü uygulamasıyla kolayca takip edilebiliyor. Gerçek zamanlı takip özelliği sunan ürün 20 günlük pil ömrüne sahip. Kedi ve köpekler için uygun aparatları mevcut.

Fiyat:215 Dolar

 

PawTrack
PawTrack sadece kediler için tasarlanmış bir GPS monitörü. Ürünün kediler için tasarlandığının altı çiziliyor. Tasarımsal olarak listenin en başarılı ürünü diyebiliriz. Sadece 50 gramlık ağırlığı ile dikkat çeken cihazın en kötü tarafı ise pil ömrü. Çünkü sadece 3 günlük bir pil ömrüne sahip.

Fiyat:160 Dolar

 

DOTT tag
GPS destekli cihazları çok pahalı bulanlar için DOTT tag ucuz ve kabul edilebilir bir alternatif sunuyor. Suya dayanıklı, 6 ay pil ömrü ve Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan ürün, mobil uygulama aracılığı ile akıllı telefonunuzla iletişim kuruyor. 100 metre çapında bir alanda evcil hayvanınızın nerede olduğunu gösteriyor. Eğer köpeğiniz veya kediniz sizin menzilinizden çıktıysa ve aynı uygulamaya sahip bir başka DOTT tag kullanıcısının menziline girerse, sizin evcil hayvanınızı kendi uygulamasında görebiliyor. Ürün sadece 30 dolar.

Fiyat: 30 Dolar


Tail-lights
Evcil hayvanlar için giyilebilir teknoloji galerimizi "bonus" niteliğinde ilginç bir ürünle sonlandırıyoruz. Eğer evcil hayvanınızın daha fazla görünmesini istiyorsanız bu kuyruk ışığını alıp kullanabilirsiniz. GPS ve aktivite monitörü gibi özellikler yok, sadece renkli LED ışıklar var. İlginç video hemen aşağıda.

Fiyat:149 Dolar