Evernote, yeni özelliğini duyurdu

Evernote, yeni özelliğini duyurdu

iOS platformuyla tanıdığımız daha sonra Android ve Windows platformlarına da gelen Evernote yazılımı, en gelişmiş not alma uygulamalarından biriydi. Tüm platformlar arasında senkronize olabilen yapısı ve gelişmiş özellikleriyle tanınan uygulama artık daha işlevsel.

Evernote, iOS uygulamasını güncelleyerek çizim özelliğini duyurdu. Artık Evernote içerisinde çizim şeklinde not almak mümkün. Üstelik 3D Touch özelliği de destekleniyor. Yani ekrana ne kadar baskı uygularsanız, kalem ona göre bir çizim yapıyor. Buna ek olarak Apple Pencil gibi gelişmiş dokunmatik kalemler de desteklenecek. Evernote’un çizim özelliğini kullanmak için ücretli üye olunmasına da gerek yok. Tüm üyelik seçeneklerine kullanılabiliyor.Yapacağınız çizimler için farklı kalem seçenekleri sunan Evernote, 10 farklı renk ile çizim yapmanızı sağlıyor. Ve tabii ki yaptığınız çizimler anında senkronize olarak her yerden ulaşılmaya açık oluyor. Uygulama aynı zamanda iOS 9 ile birlikte gelen ekranı bölme özelliğini de desteklemeye başladı. Yani uygulama, iOS ile artık daha uyumlu bir hale geldi.


Evernote’un bu çizim özelliği güncellemesinin iPad Pro’nun satışından hemen önce gelmesi tabii ki bir tesadüf değil. Uygulama muhtemelen iPad Pro satışa çıktığında hazır olmak istiyor. Uygulamayı güncelleyerek bu yeni özelliği hemen deneyebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS