FA 2017'de kimler ön plana çıkacak?

  1. Teknoloji
FA 2017'de kimler ön plana çıkacak?
FA 2017'de kimler ön plana çıkacak?

Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek olan IFA 2017 telekomünikasyon fuarına ilginin çok fazla olduğunu söylemek mümkün. Peki IFA 2017’de bizleri ne gibi sürprizler bekliyor. Gelin bunlara bir göz atalım.

Akıllı telefon sektörü, günden güne daha da büyüyor. Bazı analistler bu büyümenin kısır bir döngü içerisinde uzun bir süre daha devam edebileceğini savunuyor. Çünkü hala dünya üzerinde akıllı telefonlarla tanışmamış milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Bu kullanıcıların haricinde, bir de sürekli akıllı telefon yenileyen bir kesim mevcut. Bu kesim de akıllı telefon sektöründeki çarkların işlemesinde önemli bir rol üstlenmekte.

Haliyle sektör bu kadar büyük olunca, bu sektör için yapılan organizasyonlar da dünya çapında ses getiriyor. Mart ayının başlarında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nden sonra, şimdi de IFA gelip çattı.


note8

Note 8 IFA’dan önce tanıtılacak

Hemen baştan belirtelim. Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 8, IFA 2018 öncesinde tanıtılacak. Bilindiği üzere IFA 2017, 1-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Samsung’un Note 8 etkinliğinin ise fuardan yaklaşık olarak 1 hafta önce, 23 Ağustos’ta gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Güney Koreli teknoloji devi, bu yılın ortalarına doğru satışa sunduğu S8 modelini de Mobil Dünya Kongresi’nden yaklaşık olarak 1 ay sonra gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtmıştı.

Samsung’un akıllı telefonlarını tanıtırken büyük fuarlar yerine, özel etkinliklere başvuruyor olması biraz Apple’ı anımsatıyor. Bakalım Güney Koreli firma bu huyunu ne kadar devam ettirecek.


ifa 2017 -1

LG V30 IFA’da boy gösterecek

IFA 2017’de belki Samsung yer almayacak. Fakat bir başka Güney Koreli akıllı telefon üreticisi olan LG, yeni amiral gemisi modeli V30 ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor.

LG’nin SD 835 kullanan ilk akıllı telefonu V30, Güney Koreli üreticinin bu anlamda ilk gerçek amiral gemisi modeli olarak da lanse ediliyor.

LG’nin G6 ile hayatımıza soktuğu FullVision ekran teknolojisini kullanacak olan cihaz, daha ince çerçeveleri ve darbelere dayanıklı esnek P-OLED ekranı ile, IFA’nın yıldızı olabilir.

Elbette LG’nin işi çok da kolay değil. Zira fuarda Sony ve Huawei’de yeni amiral gemisi modellerini tanıtacaklar.

ifa 2017

Sony ince çerçevelere geçecek

Geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemisi modeli Xperia XZ Premium’u tanıtan Sony, fuarın en iyi telefonu ödülünü de kazanmıştı. Fakat bu ödül, XZ Premium’a gelen eleştirileri gölgelemeye yetmedi.

Sony’nin tercihlediği kalın çerçeveler, kullanıcılardan ağır eleştiriler aldı. Zira Samsung’un Infinity Display, LG’nin ise FullVision ile çerçeveli tasarımdan kurtulması, eleştiri oklarını bir anda Sony’e yöneltti.

Sony, bu IFA’da yeni amiral gemisi modeli Xperia XZ1’i tanıtacak. Teknik özellikler açısından XZ Premium’u andıracak olan telefon, tasarımıyla ön plana çıkıyor. Zira Sony’de sonunda çerçevelerden kurtularak, boydan boya ekrana sahip bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacak.


ifa 2017 -2

Huawei’de tasarım çizgisini değişitiriyor

Mobil Dünya Kongresi’nde eleştiri oklarının hedefi olan bir diğer isim ise Çinli üretici Huawei’ydi. Şu anda akıllı telefon pazarında en çok sevkiyat gerçekleştiren 3. isim olan Huawei, MWC’de tanıttığı P10 modeli ile hayal kırıklığı yaratmıştı.

Kalın çerçevelere sahip P10, kamerası ile başarılı bir görüntü çizse de tasarımsal anlamda sınıfta kalmıştı. Kullanıcılardan gelen tepkileri göz önünde bulunduran Huawei, IFA 2017’de yepyeni bir tasarım çizgisiyle karşımıza çıkacak.

Aynı diğer rakipleri gibi uçtan uca ekrana sahip bir model ile fuara katılması beklenen Çinli üreticinin, başka sürprizleri de olabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS