Facebook bu sefer kimi satın alıyor?

Facebook bu sefer kimi satın alıyor?

Piyasaya yayılan haberlere göre Facebook, aynı Instagram’ı ve WhatsApp’ı satın alması gibi sürpriz yaparak bir müzik servisini satın alabilir.

Facebook, Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group gibi müzik yayıncısı şirketlerle gizli görüşmeler yürütmeye başladı.


Google Play’de yeni bir tehlike


Aslında kullanıcıları zamanının çoğunu Facebook’ta geçiriyor. Dolayısıyla, Facebook’un daha fazla zaman harcatmak için kullanıcılarına müzik dinletmesi anlamsız görünüyor ancak Facebook kullanıcıların müzik listelerini Facebook üzerinde saklaması, şarkıları Facebook üzerinden dinlemesi, birbirlerine Facebook üzerinden şarkı göndermeleri halinde, kullanıcıların Facebook’a daha fazla bağlanacağını ve ileride ortaya çıkacak rakiplerin şansının daha az olacağını düşünüyor.


Huawei P8 başarılı olabilir mi?


Elbette müzik işi üzerinden yeni bir reklam pazarı da doğacak ve yeni albümlerin, yeni filmlerin, yeni konserlerin reklamları Facebook’ta daha fazla yer alacak. Kısacası, Facebook yakında ağır bir müzik platformuna da dönüşebilir, şaşırmayalım.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS