Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yine mahkemeye çıkarılacak

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yine mahkemeye çıkarılacak

Federal Ticaret Komisyonu, Facebook şirketinin hem konut hem de finansal sektöre sağladığı %1 civarındaki artışa odaklandı. Her ne kadar komisyon Facebook ile ilgili ciddi uyarılarda bulunmasa bile, şirket bunların neredeyse hiçbirisini ciddiye almadı. Şimdi ise Mark Zuckerberg büyük suçlamalarla karşı karşıya.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, birçok sektörü hızlı bir şekilde etkileme özelliğine sahip. Örneğin son olarak çıkarılan Facebook Libra, finans sektöründe deprem yaratmayı başarmıştı.


Elbette şirketin etkileri sadece finans sektörü ile sınırlı değil. Aynı zamanda konut sektöründe de Facebook etkisini görmek mümkün. Kuruluş sadece bir sosyal medya platformu değil. Aynı zamanda büyük bir ekosistem yaratması nedeniyle her sektörü etkileyebiliyor. 2018’de yaşanan Cambridge Analytica skandalı ile birlikte etkisini yitireceği düşünülse bile, durum tam tersi oldu.


Mark Zuckerberg milletvekilleri ile görüşmeyi normal şartlarda reddediyordu. Ancak son dönemlerde milletvekilleri ile gizli görüşmeler yaptığı ifade ediliyor. Facebook CEO’SU mahkemelerde dezavantajlı konuma geçmemek için yüksek bir ihtimalle milletvekilleri ile görüşmeye çalışıyor. Peki sizce Mark Zuckerberg mahkemeden önemli bir ceza alır mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS