Facebook gizli basketbol oyunu ortaya çıktı!

  Facebook gizli basketbol oyunu ortaya çıktı!

Popüler servislerin gizli sürprizler ile kullanıcılar şaşırtmasına Facebook gizli basketbol oyunu damgasını vurdu. Facebook Messenger içerisindeki bu gizli oyun haberimizde.

ABD’de düzenlenen NCAA basketbol liginin play-off kutlamaları kapsamında ortaya çıkan bu gizemli oyun son derece basit ve eğlenceli. “March Madness” yani Mart ayı çılgınlığı olarak anılan dönem sebebiyle Facebook, basketbola olan ilgisini belli ediyor. Geçtiğimiz ay ise Facebook Messenger içerisindeki satranç oyunu dikkat çekmişti. Benzer sürprizler Google tarafından da yapılmıştı.Facebook gizli basketbol oyununa nasıl girilir?


Facebook gizli basketbol oyununu oynamak için yapmanız gereken tek şey var. Oyunu oynamak istediğiniz bir arkadaşınızla Facebook Messenger üzerinden bir konuşma penceresi açın ve karşı tarafa sadece bir adet basketbol topu emoji karakteri yollayın. Artık o topa dokunarak oyuna girebilirsiniz. Hepsi bu kadar! Bir mini-oyun olarak karşımıza çıkan bu gizli eğlence aracıyla topu parmağınızla fırlatarak potadan geçirmeye çalışıyorsunuz yani basket atmanız gerekiyor. Eğer başarılı bir atış yaparsanız, atışlarınız sayılmaya başlanıyor. 10 başarılı atıştan sonra pota sağa ve sola hareket etmeye başlıyor böylece sonraki atışlar zorlaşıyor. Basket atamayana yani topu düşürene kadar devam eden oyunda, bir kere kaçırırsanız en yüksek skor kaydediliyor ve kayıt ediliyor. Böylelikle Facebook Messenger konuşma penceresinin karşı tarafındaki kişiyle yarışabiliyorsunuz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS