Facebook indirilme sayısı ile dikkat çekti

Facebook indirilme sayısı ile dikkat çekti

Büyüme stratejisi bakımından son derece agresif tavırlar sergileyen Facebook, bazı getiriler elde etmeye başladı. Büyüme oranları bakımından Google, birçok platformu geçse bile Facebook hemen arkasından onu izliyor. Mark Zuckerberg’ün CEO’luk görevini yürüttüğü şirkette yüzler gülüyor.

Hatırlayacağınız üzere Facebook platformunun indirilme sayısı 2014 yılında 1 milyar rakamına ulaşmayı başardı. Bu rakam aslında ilerleyen yıllarda Facebook şirketinin kazanacağı başarıların bir göstergesiydi.


Son yıllarda Samsung, LG, Huawei gibi şirketlerle Facebook’u ön yüklü olarak sunmak için anlaşmalar yapan şirket, etkinlik alanını daha da fazla arttırmak istiyor. Facebook şu anda 5 milyar indirilme sayısına ulaştı. Instagram ve WhatsApp gibi şirketlere de sahip olan şirket, bundan kısa bir süre önce veri ihlalleri ile gündeme gelmişti.


Kuruluşun 5 milyar indirmeye ulaşması genel olarak beklenen bir durumdu. Özellikle de Facebook ile ilgili kripto para konularının konuşulduğu günümüzde şirket için bu büyük bir moral oldu.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS