Facebook , Libra projesinden zor günler yaşıyor

Facebook , Libra projesinden zor günler yaşıyor

Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce Facebook şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook platformu üzerinden kripto para oluşturmak istediğini söylemişti. Şirket projesini açıklar açıklamaz, birçok kuruluş buna karşı çıktı.

Yine aynı oranda Facebook Libra projesine destek verenler de bulunuyordu. Şimdi ise bu destek verenlerden bazıları desteğini geri çekebilir


Özellikle de kanun koyucular Facebook kuruluşunun Libra kripto parasına karşı büyük bir mücadele başlattı. Visa, Master Card ve Stripe CEO’larına gönderilen yeni bir mektupta senatörlerden Brian Schatz (D-HI) ve Sherrod Brown (D-OH), Facebook Libra ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulundu.


Facebook şirketinin Libra projesi bazı senatörler yüzünden tehlikeye girmeye başladı. PayPal platformunun da bu projeden çekilmesi ile birlikte, işler daha da kötüye gitti. Facebook Libra projesi ile ilgili yapılan uyarılarda, küresel finans ticaretinin olumsuz etkileneceği özellikle ifade edildi.


Senatörlerin mektupları ayrıntılı olarak incelendiğinde, kaygıların daha çok belirsizlik nedeniyle olduğu savunulabilir. Senatörler suçluların Facebook Libra aracılığı ile daha kolay bir ödeme trafiği oluşturabileceğini söylüyor. Peki sizce de senatörler kaygılarında haklılar mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS