Facebook logosunu değiştirdi

Facebook logosunu değiştirdi

Facebook’ta Creative Director görevini üstlenen Christophe Tauziet, Twitter hesabı üzerinden “Facebook’un yeni logosuna merhaba deyin!” içerikli bir tweet ile yeni logoyu duyurdu.

Böyle bir gelişmenin Facebook üzerinden değil de Twitter üzerinden duyurulması manidar. Yeni logoya yakından bakacak olursak genel olarak daha minimal bir “Facebook” yazısı olduğunu görmekteyiz. Ayrıca daha ovalleştirilmiş bir yapı tercih edilmiş. Eski logodaki hafif köşeli tasarımdan vazgeçilmiş.Okullarda Facebook depremi... Bundan sonra...


Yukarıda gördüğünüz görsel, Twitter üzerinden paylaşılan yeni logonun ilk hali. “o”, “b” ve “c” harflerin bu ovalleşmeyi görmek mümkün. Ayrıca “a” harfinin şeklinin değiştiğini görüyoruz. Aşağıda yeni Facebook logosunun karşılaştırmalı halini görebilirsiniz. Mavi renkli “Facebook” yazısı eski, kırmızı renkli “Facebook” yazısı ise yeni logoyu temsil ediyor.


Logoyu hazırlayan ekipten Josh Higgins, yeni logonun daha arkadaş canlısı görünmesi için uğraştıklarını ve bu doğrultuda hamleler yaptıklarını dile getirdi. Facebook’un yeni logosu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın. Yeni logoyu beğendiniz mi?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS