Facebook masaüstü uygulaması tamamen kapanacak

Facebook masaüstü uygulaması tamamen kapanacak

Gelen haberler ile birlikte, sosyal paylaşım devi Facebook’un Windows 10’daki uygulamasının yavaş yavaş bittiği söylendi. Tüm bu gönderilen bilgilere göre Facebook’un resmi Windows 10 uygulaması, bu ay sonunda tamamen erişimden çıkıyor. Böylece kullanıcılar, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesinin masaüstü uygulamasına veda ediyor.

Gelen bilgilere göre Facebook, bir süredir platforma Windows 10 uygulamasından giriş yapan kullanıcılara bazı bilgiler veriyor. Bazılarını Facebook’a tarayıcılardan girmeye teşvik ediyordu. Bir çok kişi bunu tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyordu. Facebook ise konuyu geçiştirmeye devam etti.


Masaüstü platformunu kullanan kişilere e-posta yoluyla bu uyarılarda bulunan şirketin ifadelerinde Facebook Messenger Windows 10 uygulamasının kapatılacağı net olarak söylenmedi. Ancak daha sonra yayınlanan mesajlarda işin boyutu ortaya çıktı.


Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Facebook’a bilgisayar uygulaması yoluyla erişiyor olduğunuzdan dolayı sizi uygulamanın 28 Şubat, cuma gününde kapatılacağı bilgisini vermek isteriz. Tarayıcı yoluyla www.facebook.com adresine giderek arkadaşlarınıza ve en sevdiğiniz Facebook özelliklerine hala ulaşabilirsiniz. En iyi Facebook tecrübesine ulaşmak için Microsoft Edge gibi desteklediğimiz tarayıcıları en güncel halleriyle kullandığınızdan emin olun.” ifadelerine yer verildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS