Facebook Messenger materyal tasarıma geçiş yaparak güncelleniyor

Facebook Messenger materyal tasarıma geçiş yaparak güncelleniyor

Dünyanın en yaygın sosyal ağı olan Facebook, yaklaşık 1.5 milyar üyeyi bünyesinde barındırıyor. Sosyal ağın mesajlaşma servisi Facebook Messenger ise 800 milyon aktif üyeye sahip. Bu popüler mesajlaşma uygulaması şimdi tasarımını değiştirmeye hazırlanıyor.

Materyal tasarım, öncülüğünü Google’ın yaptığı ve Android işletim sisteminde son yıllarda önem verdiği yeni tasarım anlayışını ifade ediyor. Daha minimal ve düz çizgilere sahip olan materyal tasarım şimdi Facebook Messenger’a da sıçrayacak. İşin ilginç yanı Facebook bunu resmi olarak duyurmadı.Reddit isimli platformda bazı kullanıcılar ekran görüntüleri yayınladı. Bu ekran görüntülerinde Facebook Messenger materyal tasarım detayları gözler önüne seriliyor. Anlaşılan Facebook, bu yeni tasarımı bazı kullanıcılar üzerinde test etmeye başlamış görünüyor.


Android 5.0 Lollipop sürümüyle birlikte hayatımıza girmeye başlayan materyal tasarım ögeleri Android dünyası içerisinde hızla yaygınlaştı ve geliştiricilere ilham verdi. Google, bu tasarım detaylarına sahip uygulamaları daha fazla ön plana çıkarıyor. Facebook Messenger’ın da amacı bu olabilir. Son aylarda sürekli yenilikler ile karşımıza çıkan Facebook, önümüzdeki haftalarda bu yeniliği herkese açık şekilde paylaşabilir.  Şimdilik ekran görüntüleri ile idare etmemiz gerekiyor. Yeni paylaşımlar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS