Facebook Messenger Windows 10 uygulaması

Facebook Messenger Windows 10 uygulaması

Dünyanın en popüler ikinci mesajlaşma servisi olan Facebook Messenger, 800 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Diğer tarafta ise dünyanın en popüler işletim sistemi olan Windows bulunuyor. İkilinin yolları yakın zamanda kesişecek. Geçtiğimiz günlerde tasarım değişikliği ile gündeme gelen Facebook Messenger, 1 milyar kullanıcı sayısına giderek yaklaşırken önemli bir adım attı.

Windows 8 işletim sisteminden bu yana Microsoft, masaüstü yazılımlarına da uygulama desteği sunuyor. Tıpkı bir akıllı telefon veya tablet bilgisayar gibi masaüstü bilgisayarınıza da uygulama marketinden yazılım indirebiliyorsunuz. Bu yazılımlar arasına yakın bir zamanda Facebook Messenger da dahil olacak.


Facebook Messenger Windows 10 uygulamasının beta versiyonu zaten geçtiğimiz günlerde görülmüştü. PC ve tabletlerde çalışacak olan uygulama ile Facebook Messenger kullanıcıları artık çok daha pratik bir şekilde sohbet edebilecek. Messenger.com üzerinden yapılan sohbetlere çok benzer bir arayüz bu noktada kullanıcıları bekliyor olacak. Ancak en önemli özellik bildirimler tarafında. Push bildirimleri destekleyen Windows 10 işletim sistemi, Facebook Messenger’ın uygulamasından anlık bildirimler alarak daha iyi bir sohbet deneyimi sunmayı hedefleyecek.


İtalya’da yayın yapan WindowsBlogItalia isimli YouTube kanalında, Winodws 10 için yayınlanan Facebook Messenger Beta uygulamasının nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. İlgili video hemen aşağıda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS