Facebook Messenger yenilendi

Facebook Messenger yenilendi

Facebook Messenger yenilendi

Bu dönemde gizlilik konusunda her ne kadar kötü bir deneyim sunsa da Zoom uygulamasının yıldızı parlamıştı. Şimdi ise sosyal medya devi Facebook Messenger uygulaması ile karşımıza çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Web sürümünden bağımsız bir uygulama olarak çalışan Messenger, Windows ve macOS için ücretsiz olarak çıkışını gerçekleştirdi.

Windows için Microsoft Store ve macOS için ise Mac App Store‘da yayınlanan uygulama ile Messenger’ın web sürümünde ne yapıyorsanız hepsini daha akıcı ve hızlı bir şekilde uygulama ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Messenger’ın masaüstü uygulaması ile dilerseniz arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir, dilerseniz dosya alışverişi yapabilir, dilerseniz de görüntülü ve sesli görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca mesajlaşma esnasında aynı WhatsApp’ta olduğu gibi arkadaşlarınıza Sticker da gönderebilirsiniz.

Oldukça sade ve kullanışlı bir arayüz ile gelen uygulama uzun süredir geliştiriliyordu. Corona virüsü salgınından dolayı uygulamanın geliştirilme süreci hızlandırılmış ve insanların görüşmelerini daha kolay yapabilmesi için yayınlanmış olabilir.

Messenger’ın Windows uygulamasını buradan ve macOS uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz. Eğer evden çalışmaya geçiş yaptıysanız ve PC başında vakit geçirme süreniz arttıysa, Messenger’ın masaüstü uygulamasını kullanarak tarayıcınızın gereksiz olarak güç ve RAM tüketmesinin önüne geçebilirsiniz.